CZARNE SKRZYDŁA Sue Monk Kidd NA LISTACH BESTSELLERÓW! – www.eopinier.pl = To co Was bawi !

CZARNE SKRZYDŁA Sue Monk Kidd NA LISTACH BESTSELLERÓW!

CZARNE SKRZYDŁA Sue Monk Kidd NA LISTACH BESTSELLERÓW!

* empik – 6 miejsce
* Azymut – 3 miejsce
* Matras – 8 miejsce

Świetna powieść. Główne bohaterki, pomimo dzielącej je społecznej i obyczajowej przepaści, potwierdzają, że to dzięki odważnym kobietom świat się zmienia.

Małgorzata Kożuchowska

Zawsze marzyła, by zostać pisarką, ale kiedyś dla kobiet nie przewidywano takiego zawodu. Poszła więc na studia pielęgniarskie i dopiero osiem lat po ich ukończeniu znalazła w sobie odwagę by pisać. Teraz Sue Monk Kidd dzieli się tą odwagą ze swoimi czytelniczkami, w Sekretnym życiu pszczół i Czarnych skrzydłach.

„Poruszam problematykę rasową, bo jest częścią mnie” – mówi autorka i chyba właśnie to zaangażowanie sprawia, że jej książki uwielbiają tysiące. Wspomniane już Sekretne życie pszczół sprzedało się w nakładzie 6 milionów egzemplarzy i gościło na liście bestsellerów „The New York Times” przez 175 tygodni! Najnowsza powieści Kidd już w dniu premiery trafiła na pierwsze miejsce tego zestawienia. Od razu też podbiła serce zagorzałej wojowniczki o prawa kobiet i Afroamerykanów, Oprahy Winfrey. Pnie się też w górę po polskich listach bestsellerów, nieustannie podbijając serca recenzentów i czytelniczek.
Bo Sue Monk Kidd pisze o kobietach i dla kobiet. Bohaterkami Czarnych skrzydeł są zapomniane acz legendarne siostry Sara i Angelina Grimké, pierwsze abolicjonistki, prekursorki feminizmu, zagożałe zwolenniczki emancypacji. Drugim głosem powieści jest na wpół wymyślona, na wpół prawdziwa niewolnica, podarowana Sarze na 11. urodziny…