Jesienne nowości Wydawnictwa Dwie Siostry – www.eopinier.pl = To co Was bawi !

Jesienne nowości Wydawnictwa Dwie Siostry

„Korek” Jana Bajtlika to gratka dla małych miłośników motoryzacji. Na 25 zabawnie zilustrowanych kartach znajdą wszelkiego rodzaju pojazdy i to, co spotykają one na drodze: tunel, rondo, wypadek czy… dziurę. Wszystko, co potrzebne, by bawić się w układanie własnego korka. Na odwrocie kart umieszczono odpowiadające ilustracjom wyrazy – w całości i z podziałem na sylaby, które pomogą dzieciom w nauce czytania i poszerzaniu słownictwa.

Premiera: 10 września 2014

„Dołek jest do kopania” Ruth Krauss to niezwykły zbiór definicji, zaskakująco prostych, błyskotliwych i celnych. Trafiających do przekonania dzieciom i dających do myślenia dorosłym. A w dodatku zilustrowanych z mistrzowską finezją przez Maurice’a Sendaka. Bo ta książka jest do czytania i oglądania 🙂

Premiera: 29 września 2014

„Kupa siku” i Ja nie chcę do przedszkola” Stéphanie Blake rozpoczynają pierwszą z dwóch nowych serii dla przedszkolaków Wydawnictwa Dwie Siostry. Jej bohaterem jest niesforny króliczek Henio, który razem z małym czytelnikiem przeżywa radości i troski trzylatka. Pierwszy tom przypadnie do gustu dzieciom, które na wszystko mają jedną, niezbyt grzeczną odpowiedź… Drugi, to dowcipne antidotum na dziecięcy lęk przed przedszkolem.

Premiera: 3 i 17 września 2014

„Nowy” Meyer, Lehmann, Schulze otwiera drugą „przedszkolną” serię tej jesieni. Cykl “Potworne Maluchy” opowiada o codziennych perypetiach przedszkolnej grupy maluchów. W pierwszej części przedszkolaki witają w grupie nowego chłopca…
Premiera: 3 września 2014

„O wiadukcie kolejowym, który chciał zostać mostem nad rzeką” to znana wiernym czytelnikom Dwóch Sióstr baśń Tiny Oziewicz. W dużym formacie i nietuzinkowym opracowaniu graficznym Marty Ignerskiej ta wzruszająca historia o sile marzeń nabiera dodatkowych sensów i odcieni.

Premiera: 29 września 2014