„For America” i „Chenko” zabrzmią na żywo w Poznaniu, Szczecinie i Krakowie! – www.eopinier.pl = To co Was bawi !

„For America” i „Chenko” zabrzmią na żywo w Poznaniu, Szczecinie i Krakowie!

Red Box, brytyjska legenda muzyki znanej jako synth-pop, reaktywowana po 20 latach milczenia. Zespół założony w latach osiemdziesiątych przez Simona Toulson – Clarke’a i Juliana Close’a wystąpi w listopadzie w trzech miastach.

– Koncertowaliśmy w Polsce kilka razy. Początkowo byłem zaskoczony jak duży i piękny jest Wasz kraj. Nigdzie wcześniej nie widziałem tak wiele zielonych, bujnych lasów… W porównaniu do Anglii macie tyle wspaniałej przestrzeni! Ludzie, jakich spotykamy w Polsce są zawsze bardzo gościnni, po prostu kochamy Wasze poczucie humoru i ogromną żądzę życia. Kto jak kto, ale Polacy na pewno wiedzą co to znaczy „dobrze się bawić”! – mówi Simon Toulson-Clark, lider Red Box.

https://www.youtube.com/watch?v=6mZi3t89pi4

Grupa ma na koncie trzy albumy: „The Circle & The Square”, „Motive” i nagrany po reaktywacji w nowym składzie „Plenty”. W nowej odsłonie zespołu, mniej obecne są znane ze wcześniejszych utworów stare automaty perkusyjne i syntezatory, a bardziej słyszalne są naturalne, akustyczne brzmienia i repertuar o raczej balladowym charakterze. Nadal jednak muzyka zespołu Red Box pełna jest poruszających emocji i wyjątkowej melodyjności. Single „The Sign” i „Hurricane” dotarły na sam szczyt Listy Przebojów Programu Trzeciego, co świadczy o wysokiej popularności Red Box w kraju nad Wisłą.

– Zawsze jesteśmy zadowoleni z wizyty w Polsce. Nasi fani są dla nas bardzo, bardzo uprzejmi i serdeczni. W przeciwieństwie do niektórych europejskich krajów, gdzie zdarzają się głośne rozmowy podczas naszych występów; szczególnie przeszkadzające, gdy gramy najcichsze utwory. Polscy słuchacze pozostają zaangażowani podczas całego koncertu. I są bardzo lojalni. Uważnie wsłuchujecie się w nowe utwory jak i w te starsze, ulubione kawałki – dodaje Simon.

Muzycy Red Box zapowiadają, że podczas koncertów będzie można usłyszeć kilka kompozycji z najnowszego albumu zespołu (premiera w pierwszej połowie roku 2015). Występy Red Box to zawsze pełne emocji wydarzenie.

https://www.youtube.com/watch?v=bvhEZCYq80A

Agencja Artystyczna Monolit zaprasza na koncerty Red Box:

  • Poznań, 7 listopada 2014 r. (piątek), Klub Blue Note, ul. Kościuszki 79, godz. 19:00;
  • Szczecin, 9 listopada 2014 r. (niedziela), Klub Lulu, ul. Partyzantów 2, godz. 18:00;
  • Kraków, 10 listopada 2014 r. (poniedziałek), Klub Rotunda, ul. Oleandry 1, godz. 19:00.

Red Box to przede wszystkim przedsięwzięcie wokalisty i autora piosenek Simona Toulsona-Clarke’a. Można go przypisać, wraz z Talk Talk, The Waterboys, Scritti Pollitti, The The i Aztec Camera, do całej fali brytyjskich, wyrastających z punkowej rewolty zespołów o płynnym składzie, będących artystycznym wehikułem dla wyrazistych, śpiewających liderów komponujących cały repertuar i kształtujących całkowicie styl formacji. Wszystkie te grupy, każda na inny sposób, podjęły się misji uszlachetnienia muzyki pop i udało im się to na tyle, że nurt wyrafinowanej, alternatywnej twórczości popowej jest silnie obecny w muzyce po dziś dzień.

Toulson-Clarke ma dar komponowania bardzo oryginalnych melodii, ale jego największą siłą jest talent aranżerski – nawet przy bardzo skromnym liczbowo składzie potrafi tworzyć miniaturowe piosenkowe symfonie.

https://www.youtube.com/watch?v=x0tn4mqL5oY

Bilety w cenach: 59 zł do dn. 30 września, 69 zł do dn. 6 listopada i 80 zł w dniu każdego z koncertów można nabyć w Internecie na portalach: Ticketpro.pl, bilety24.pl. bilety.fm.