Nowa książka wybitnej psycholog. O pamięci. I sztuce zapominania. – www.eopinier.pl = To co Was bawi !

Nowa książka wybitnej psycholog. O pamięci. I sztuce zapominania.

Ewa Woydyłło – Dobra pamięć, zła pamięć

Nowa książka wybitnej psycholog.
O pamięci. I sztuce zapominania.

PREMIERA KSIĄŻKI 11 WRZEŚNIA.

Jak działa nasza pamięć? Dlaczego jedne zdarzenia doskonale zapamiętujemy, a inne wymazujemy z pamięci? Jak ćwiczyć pamięć? I w końcu: czy niezawodna pamięć, o której często marzymy i której często pragniemy, rzeczywiście jest nam tak bardzo potrzebna?

Najnowsza książka Ewy Woydyłło to pod wieloma względami rewolucja w myśleniu o pamięci. Znana psycholog pisze bowiem nie tylko o tym, jak dbać o swą pamięć, ale przede wszystkim o tym, jak ćwiczyć się w zapominaniu. Pamięć może przecież być źródłem cierpień, może posiadać toksyczną moc, z którą trzeba umieć walczyć. Ta książka dla wielu osób może stać się orężem w tej trudnej walce.

Ewa Woydyłło zaprasza czytelników do swego gabinetu terapeutycznego i doradza, jak uwolnić się od pamięci złej. Pokazuje, jak wydobyć dobre wspomnienia i pozwolić im zapanować nad złymi, które często nas zniewalają. Autorce pomagają w tym zaproszeni rozmówcy:

Anna Dodziuk – psychoterapeutka, autorka książek psychologicznych, która opowiada, jak radzić sobie ze skazą wstydu i winy;
Małgorzata Sieczkowska – psychoterapeutka, trenerka w zakresie Somatic Experiencing, która dzieli się swoją wiedzą na temat leczenia traum;
Jerzy Korzewski – psycholog kliniczny, psycho- i hipnoterapeuta, który wyjaśnia rolę hipnozy w docieraniu do ukrytej w nieświadomości prawdy o sobie;
Wiktor Osiatyński – prawnik, autor książek o uzależnieniu i jego pokonywaniu, który przekonuje, że rozwój osobisty polega między innymi na pracy nad własną pamięcią.

W refleksyjnym monologu, któremu towarzyszą nastrojowe fotografie Natalii Osiatynskiej oraz w rozmowach pełnych pasji i zaangażowania Ewa Woydyłło po raz kolejny przekonuje czytelnika, że nigdy nie jest za późno na zmiany.

Wydawnictwo Literackie

Woydylo

KOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *