Bujdy na resorach – www.eopinier.pl = To co Was bawi !

Bujdy na resorach

W 2006 roku na ekranach światowych kin zagościł film animowany wytwórni Pixar we współpracy z firmą Disney. „Auta”. Była to animacja inna od tych, które mogliśmy wcześniej oglądać. Jego bohaterami nie były, bowiem księżniczki czy sympatyczne zwierzaki, lecz samochody. Film odniósł kasowy sukces a samochody z Chłodnicy Górskiej podbiły serca najmłodszej widowni. Popularność pierwszej części „Aut” sprawiła, że twórcy postanowili nakręcić kontynuację. I oto w tym roku mogliśmy oglądać drugą odsłonę filmu. Niestety obraz okazała się przekombinowany i daleko mu do pierwszej części. Szkoda, wielka szkoda.
Nie wiem jednak czy wiecie, że w 2008 roku powstał inspirowany filmem „Auta” serial animowany pod tytułem „Bujdy na resorach”. Bardzo krótkie, bo zaledwie trzy minutowe odcinki, ale zabawa przednia.
„Bujdy na resorach”, to serial, w którym swoje pięć minut ma Złomek, to on jest głównym bohaterem. W każdym odcinku holownik opowiada McQueenowi historię, z której wynika, że jest on super bohaterem lub przeżył niesamowite przygody. Widzimy, zatem Złomka jako odważnego strażaka, sprytnego detektywa, astronoma, gwiazdę rocka…. I w wielu, wielu innych odsłonach, które na pewno Was zaskoczą.
Oczywiście Zygzak nie wierzy w opowiadane przez przyjaciela historie. Kiedy poddaje w wątpliwość ich wiarygodność Złomek wtrąca: „nie pamiętasz, przecież też tam byłeś” sprytnie wplątuje przyjaciela w opowieść i kontynuuje historię. Na końcu serialu zwykle pojawia się drugoplanowa postać, która ku zaskoczeniu Zygzaka uwiarygodnia opowieść.
„Bujdy na resorach” światową premierę miały 19 września 2008 roku, polscy widzowie pierwszy odcinek serialu zobaczyli 16 grudnia 2008 roku. W polskiej wersji językowej głównym postaciom głosu użyczyli: Witold Pyrkosz (Złomek), Piotr Adamczyk (Zygzak McQueen), Krzysztof Kowalewski (Szeryf), Andrzej Blumenfeld (Pan Król).

Oryginalny tytuł: A Cars Toon: Mater’s Tall Tales
Produkcja: Pixar
Reżyseria: John Lasseter, Rob Gibbs, Victor Navone
Scenariusz: John Lasseter
Muzyka: Bruno Coon