Bridget Jones: szalejąc za facetem – Helen Fielding
|Bridget Jones: szalejąc za facetem – Helen Fielding
Premiera: 3 marca Zysk i S-ka Wydawnictwo
Długo oczekiwany powrót ukochanej przez wielu bohaterki w Bridget Jones: szalejąc za facetem oddaje najważniejsze problemy teraźniejszości, wzrusza, porusza, cieszy, zastanawia i, na Boga, jest prześmieszny.
CO ROBIĆ , gdy twoje sześćdziesiąte urodziny wypadają w tym samym dniu, co trzydzieste urodziny twojego chłopaka?
CZY KŁAMSTWO na temat swojego wieku jest złe w przypadku internetowych randek?
JAK MA SIĘ TWOJA MORALNOŚĆ , jeśli układasz włosy suszarką, a jedno z twoich dzieci ma właśnie wszy na głowie?
CZY DALAJLAMA naprawdę publikuje na twitterze, czy robi to za niego jego asystent?
CZY TECHNOLOGIA to rzeczywiście piąty element ? Czy tylko szaleństwo?
JEŚLI PRZEŚPISZ SIĘ Z KIMŚ po dwóch randkach i sześciu tygodniach esemesowania, to jest tak samo, jakbyś wyszła za kogoś po dwóch spotkaniach i sześciu miesiącach pisania listów za czasów Jane Austen?
Dumając nad tymi zagadnieniami i innymi problemami naszych czasów, Bridget Jones przedziera się przez gąszcz wyzwań, czyhających na twittującą i esemesującą samotną matkę i jednocześnie
ponownie odkrywa swoją seksualność w, jak to
nieuprzejmie mogą co poniektórzy
nazwać zupełnie nieadekwatnie,
„wieku średnim”.