autobiografia W. Allena – A PROPOS NICZEGO – premiera 10 listopada! – www.eopinier.pl = To co Was bawi !

autobiografia W. Allena – A PROPOS NICZEGO – premiera 10 listopada!

À propos niczego, autobiografia Woody’ego Allena trafi do księgarń 10 listopada.

Szczery, soczysty i błyskotliwy autoportret jednego z największych artystów naszych czasów!

Z wyjątkową gawędziarską pasją Allen prowadzi nas od dzieciństwa i młodości na Brooklynie, przez pracę scenarzysty w programie Sida Ceasara i komika stand-upowego, aż po pierwsze próby aktorsko-reżyserskie i rozkwit – trwającej sześćdziesiąt lat – kariery w przemyśle filmowym.

Na kartach tej niecodziennej autobiografii wielkie nazwiska mieszają się z błahostkami, naiwne zachwyty z bagażem życiowych doświadczeń, a kino ma godnego rywala w postaci muzyki jazzowej.

Ta intymna i często humorystyczna historia znajduje się na listach bestsellerów takich czasopism jak „New York Times”, „USA Today”, „Los Angeles Times” i „Publishers Weekly”

Warto też dodać, że 24 listopada pojawi się też audiobook A PROPOS NICZEGO w interpretacji Artura Barcisia.

Woody Allen – scenarzysta, reżyser, aktor i pisarz. Karierę rozpoczynał jako komik stand-upowy. Mieszka na Upper East Side, na Manhattanie z Soon-Yi, jego żoną od dwudziestu dwóch lat, i ich dwiema córkami – Manzie i Bechet. Jest gorliwym miłośnikiem jazzu i kibicem sportowym. Żałuje, że nie nakręcił nigdy wielkiego filmu, ale mówi, że wciąż próbuje. Spośród jego książek Dom Wydawniczy REBIS opublikował zbiory opowiadań Czysta anarchiai Obrona szaleństwaoraz zbiór sztuk teatralnych Allen na scenie.