12 lipca „STUBER” – www.eopinier.pl = To co Was bawi !

12 lipca „STUBER”

Dave Bautista jako niepokorny glina oraz Kumail Nanjiani w roli kierowcy Ubera w komedii akcji „Stuber”.

Stu (Kumail Nanjiani) jest gadatliwym, dobrze wychowanym, niechętnie podejmującym ryzyko milenialsem, który pracuje w sklepie z artykułami sportowymi, nocami dorabiając jako kierowca. Jego celem jest zarobić wystarczająco dużo pieniędzy, aby sfinansować działalność siłowni i w ten sposób zwrócić na siebie uwagę dziewczyny jego marzeń. Stu jest gotowy zrobić wszystko, by utrzymać swoją pięciogwiazdkową ocenę jako kierowcy.
Vic Manning (Dave Bautista) to detektyw w średnim wieku, starej szkoły, samiec typu alfa. Rozwodnik, wziął ślub ze swoją pracą, zaniedbując niestety obowiązki rodzicielskie wobec swojej dorosłej córki Nicole, artystki. Lata, gdy wykorzystywał swoje potężne ciało jako żywy taran, zebrały swoje żniwo, ale Vic wciąż zmusza je do nadludzkiego wysiłku. Reagujący alergicznie zarówno na paplaninę, jak i nowinki technologiczne, Vic szybko się denerwuje i szybko pociąga za spust.

Pewnego dnia, opuszczając gabinet okulisty po laserowej operacji wzroku, Vic otrzymuje cynk na temat miejsca pobytu dealera narkotyków, który zamordował jego partnera. Dla Vica to jego wielki biały wieloryb. Niestety, Vic nie byłby w stanie dostrzec wieloryba nawet gdyby ten pojawił się tuż przed nim, i to nawet białego. Niezdolny do prowadzenia samochodu z powodu ograniczonego widzenia po operacji, Vic wzywa Ubera i – tak, zgadliście, już wiecie, kto odpowiada na jego wezwanie. Czy ci dwaj tak różni faceci mogą zgodnie dzielić Nissana podczas polowania na handlarzy narkotyków w Los Angeles? To historia trochę jak z Dziwnej pary, ale z większą liczbą eksplozji.

Reżyseria: Michael Dowse, w pozostałych rolach: Iko Uwais, Natalie Morales, Betty Gilpin, Jimmy Tatro, nagrodzona Oscarem Mira Sorvino i Karen Gillan.

 

Tags: