„Krwawy las”! Brutalna opowieść o bitwie w Lesie Teutoburskim – www.eopinier.pl = To co Was bawi !

„Krwawy las”! Brutalna opowieść o bitwie w Lesie Teutoburskim

12 lutego do księgarń trafi debiut literacki Gerainta Jonesa Krwawy las!

Autor, będąc byłym żołnierzem (trzy tury służby w Iraku i w Afganistanie), oczami Feliksa, jedynego ocalałego Rzymianina z bitwy w Lesie Teutoburskim, przedstawia niepodważalnie wiarygodną i brutalną opowieść o rzeczywistości wojny i walki, i odczuciach żołnierza, gdy walczy o przetrwanie.

Ta trzymająca w napięciu powieść pokazuje, że prawa wojny i los szeregowego żołnierza – bez względu na epokę – są uniwersalne.

Powieść łącząca emocje Gladiatora Ridleya Scotta z autentyzmem Plutonu Olivera Stone’a

Wojenny weteran debiutuje powieścią idealną dla fanów Bernarda Cornwella, Simona Scarrowa, Bena Kane’a i Conna Igguldena, realistyczną historią o filmowym tempie akcji.

W 9 r. n.e. w Lesie Teutoburskim rzymskie orły zostały rozniesione na germańskich włóczniach. To była jedna z największych militarnych klęsk w dziejach.

Nazywają go Feliksem, „szczęśliwym”, bo jako jedyny ocalał z krwawej jatki w lasach Germanii. Stracił pamięć, nie wie, kim jest, ale na pewno jest żołnierzem. Wcielony do legionu wraz z towarzyszami z drużyny stawia czoło brutalnym germańskim wojownikom. W leśnej gęstwinie zwycięski marsz dumnych legionistów Warusa przeradza się w desperacki odwrót zdziesiątkowanych żołnierzy. Czy Feliks przypomni sobie, skąd się wziął w tamtym krwawym lesie?

Realistyczne opisy brutalnych walk, rozpacz i determinacja, krew i pot, wola przetrwania i odpowiedzialność za towarzyszy broni – ta trzymająca w napięciu powieść pokazuje, że prawa wojny i los szeregowego żołnierza – bez względu na epokę – są uniwersalne. Dla czytelników o mocnych nerwach.