Kultowa amerykańska powieść – „The Hate U Give / Nienawiść, którą dajesz” – już w Polsce! – www.eopinier.pl = To co Was bawi !

Kultowa amerykańska powieść – „The Hate U Give / Nienawiść, którą dajesz” – już w Polsce!

OBSYPANY NAGRODAMI HIT ZE SZCZYTÓW ŚWIATOWYCH LIST BESTSELLERÓW,

KTÓREGO EKRANIZACJA JUŻ WKRÓTCE TRAFI DO KIN.
OPOWIEDZIANA W RYTMIE RAP GŁOŚNA HISTORIA O ŻYCIU CZARNOSKÓRYCH W AMERYCE.
POWIEŚĆ, KTÓRA BŁYSKAWICZNIE ZYSKAŁA STATUS KULTOWEJ
I KTÓRA PRZYNIOSŁA DEBIUTUJĄCEJ AUTORCE MIĘDZYNARODOWĄ SŁAWĘ.

 

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami „Nienawiść, którą dajesz” to powieść, która błyskawicznie została obsypana nagrodami i od półtorej roku rządzi listami bestsellerów New York Timesa. Już w tym miesiącu na ekranach światowych kin zagości jej ekranizacja, w której zobaczymy m.in. Amandlę Stenberg („Igrzyska śmierci”, „Ponad wszystko”), Russella Hornsby’ego („Grimm”) czy K.J. Apę („Riverdale”, „Był sobie pies”).

Dziennikarze, czytelnicy oraz przedstawiciele środowiska literackiego są zgodni – ta powieść już teraz zyskała status kultowej i będzie czytana przez następne pokolenia. Jej przekaz szybko nie straci na aktualności, a głos Angie Thomas na zawsze zapisze się w historii literatury amerykańskiej. I choć główny problem – bezrefleksyjne zabójstwa dokonywane na czarnoskórych nastolatkach – prawdopodobnie nie jest tematem bliskim Polakom, to debiutancką powieść Angie Thomas absolutnie wypada znać. To mocna opowieść o tolerancji, odwadze, lojalności i braterstwie. Napisana w lekki sposób z ogromną siłą uderza w najczulsze punkty i sprawia, że doceniają ją i dorośli, i nastolatkowie.

Premiera: 24 października.