Bohater Pitbulla zabiera głos – www.eopinier.pl = To co Was bawi !

Bohater Pitbulla zabiera głos

Bohaterem książki jest  Jan Fabiańczyk „Majami”
http://natemat.pl/189745,dla-takich-jak-ja-nie-ma-juz-miejsca-w-policji-szczera-rozmowa-z-jankiem-fabianczykiem
Jak wchodzi się w struktury polskiej mafii? Jak wyglądała praca policjanta w czasach wojny Pruszkowa z Wołominem? I jak wygląda życie po zwolnieniu z policji?
Życiorys Jana Fabiańczyka Majamiego, najsłynniejszego polskiego „przykrywkowca” czyli policjanta, który przeniknął do grupy przestępczej, to gotowy scenariusz sensacyjnego filmu. Zresztą polskie kino już od jakiegoś czasu interesuje się Majami – historie z jego życia przewijają się choćby w filmach z serii „Pitbull”. Ale prawda ekranu ma się nijak do prawdy rodzimych organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości.
Majami, który odegrał istotną rolę walce z polskim podziemiem przestępczym, każdego dnia ryzykując życiem, swą policyjną karierę zakończył… w więzieniu, gdzie trafił z pomówienia groźnego gangstera. I właśnie o tym jest ta książka – o upadku (nie nam oceniać, czy sprawiedliwym) człowieka, który swoje życie poświęcił walce z mafią, a został potraktowany jak najgorszy przestępca. I wreszcie kiedy przestał być potrzebny a zaszedł za daleko w świecie przestępczym i jak cienka jest granica między byciem dobrym a byciem złym.
Warto być wiernym służbie? Nie warto! Warto być wiernym sowim ideałom? Zawsze! Choć cena może być wysoka.
.Majami  to postać, która dowodzi, że nic nie jest wieczne. Można być bohaterem i w najmniej oczekiwanym momencie –  upaść na dno.
Premiera: 17.07.2017

Opis:

Rozmowa z najsłynniejszym polskim policyjnym przykrywkowcem.

Janek Fabiańczyk, pierwowzór słynnego Majamiego z „Pitbulla” Patryka Vegi, to przykrywkowiec, czyli człowiek z najbardziej elitarnej i najbardziej tajemniczej formacji w polskiej policji. Jako agent przykrywkowy wszedł w struktury gangu mokotowskiego i przyczynił się do jego rozbicia. Jako oficer kryminalny w komendzie stołecznej rozpracował brutalnego bandytę, który zasłynął tym, że swoje ofiary przypalał żelazkiem…

Za przekroczenie uprawnień trafił do więzienia z wyrokiem wyższym niż zatrzymany przez niego przestępca. Bo w spotkaniach z gangsterami był brutalny i bezkompromisowy. A w więzieniu gliniarz ma gorzej od pedofilów.

Jak cienka jest granica między dobrym policjantem i złym psem? Kogo nie toleruje się w polskiej policji? Jak wygląda życie gliny po drugiej stronie więziennych murów?

Niecenzurowana opowieść jednego z najskuteczniejszych policjantów w Polsce.

Artur Górski – dziennikarz, pisarz, autor bestsellerowej rozmowy z Jarosławem Sokołowskim „Masa o kobietach polskiej mafii”, nagrodzonej Bestsellerem Empiku 2014 w kategorii literatura faktu, kolejne tomy – „Masa o pieniądzach polskiej mafii”, „Masa o porachunkach polskiej mafii”, „Masa o bossach polskiej mafii”, „Masa o kilerach polskiej mafii”, „Masa o żołnierzach polskiej mafii”, „Masa o życiu świadka koronnego” i „Masa o procesie polskiej mafii” – przez wiele miesięcy podbijały listy bestsellerów. W 2017 roku udało mu się w formie książki doprowadzić do spotkania nieprzejednanych wrogów – Moniki Banasiak i Jarosława Sokołowskiego, i tak powstała bestsellerowa rozmowa „Słowikowa i Masa. Twarzą w twarz”. Poza tym napisał wiele powieści sensacyjnych, m.in. „Gucci Boys”, „Al Capone w Warszawie”, „Zdrada Kopernika”, oraz pozycji z gatunku non-fiction: „Świat tajnych służb”, „Gang i Pięść Dawida”. Specjalizuje się w problematyce międzynarodowej przestępczości zorganizowanej. Twórca magazynu „Focus Śledczy”.