Dziewczynka, która wypiła księżyc ☾ – www.eopinier.pl = To co Was bawi !

Dziewczynka, która wypiła księżyc ☾

Super moon yellow and shadows in the water.

Kelly Barnhill
Dziewczynka, która wypiła księżyc
przeł. Marta Kisiel-Małecka
premiera 9 maja

Bestseller „New York Timesa”
Książka Roku 2016 wg m.in. „Publishers Weekly”
TOP 20 Amazon.com
Medal Johna Newbery’ego za wybitny wkład w amerykańską literaturę dziecięcą
Finał nagrody PEN/USA
380 000 egzemplarzy sprzedanych w USA!

Od wieków mieszkańcy Protektoratu wierzą, że pobliski las zamieszkuje okrutna wiedźma, której gniew obłaskawić może tylko najmłodszy mieszkaniec osady złożony w ofierze złej czarownicy. Co roku pozostawiają więc w lesie niemowlę, licząc na to, że danina z niewinnego życia powstrzyma wiedźmę przed terroryzowaniem ich miasta.
Ale Xan jest dobra. Dom w leśnym zaciszu dzieli z mądrym potworem Glerkiem i maleńkim smokiem Fyrianem o wielobarwnych skrzydłach. Ratuje ona porzucone dzieci i oddaje w opiekę rodzinom po drugiej stronie lasu, karmiąc niemowlęta blaskiem gwiazd. Jednemu z nich przypadkowo daje jednak do wypicia blask księżyca, napełniając je magią o niewyobrażalnej mocy. Xan postanawia sama wychować tę niezwykłą dziewczynkę. Kiedy zbliżają się trzynaste urodziny Luny, jej moc przybiera na sile…
Mnożące się dokoła złowrogie znaki wzmagają strach mieszkańców Protektoratu. Jeden z nich postanawia zabić wiedźmę, by uwolnić swój lud od trwającego od lat terroru.

Do czego doprowadzić może wiara w zabobony?
Jak niebezpieczna jest moc, którą posiadła Luna?
Jak potoczą się losy Xan, Glerka oraz Fyriana,
którzy stali się rodziną dziewczynki?

Nie sposób się od niej oderwać… Jest równie ekscytująca i wielowarstwowa, jak klasyki Piotruś Pan czy Czarnoksiężnik z Krainy Oz.

„New York Times”
Przepięknie napisane fantasy.

„People”
Jeśli przeczytałeś już Harry’ego Pottera i nigdy nie masz dość Neila Gaimana, z pewnością zakochasz się w Dziewczynce, która wypiła księżyc.

„St. Paul Pioneer Press”
Bogato utkana fabuła z zaskakującym punktem kulminacyjnym. Idealna książka dla miłośników fantasy z najwyższej półki.

„Booklist”

 

Kelly Barnhill – amerykańska pisarka, autorka książek fantasy i science fiction dla dzieci. Ze swoimi młodymi czytelnikami kontaktuje się przez bloga kellybarnhill.wordpress.com. „Kelly Barnhill pisze książki. To dziwna praca, ale jeśli mamy być szczerzy, to dziwna kobieta, więc być może to wszystko ma jakiś sens. Jest byłą nauczycielką, barmanką, kelnerką, aktywistką, strażniczką parku, sekretarką, woźną i kościelną gitarzystką.