ROUGH NIGHT – OSTRA NOC DVD Recenzja – www.eopinier.pl = To co Was bawi !

ROUGH NIGHT – OSTRA NOC DVD Recenzja

Jeśli mam wybierać „Lejdis” lub „Testosteron” to wybieram ten pierwszy film, ponieważ jest po prostu bezbłędny. Granica między nieco rubasznym humorem ale dobrym smakiem jest zachowana, a bohaterki nie są głupimi pindami. Jeśli mam wybierać „Ostrą noc” a „Kac Vegas” (bo niewątpliwie ten pierwszy, jest odpowiedzią na ten drugi), to wybieram jednak ten drugi. Nie rozumiem czemu amerykanie tak bardzo gustują w mało inteligentnych, lub wręcz prostackich bohaterkach?

Alice dawno nie widziała swojej najlepszej przyjaciółki. Kiedy ta oznajmia, że wychodzi za mąż, kobieta nie może ukryć radości. Okazją do spotkania jej oraz reszty swoich przyjaciółek z czasów studenckich będzie wieczór panieński, który Alice organizuje.  Jednak już pierwsze chwile razem pokazują, że pomimo że bohaterki nazywają się wzajemnie przyjaciółkami, dzieli je wszystko. Ten wieczór nie może się udać. Kiedy w drzwiach wynajętego domu pojawia się striptizer, kobiety są podekscytowane, ale sytuacja bardzo szybko ulega zmianie.

Przede wszystkim trudno jest uwierzyć w to, że tak różne kobiety mogą mieć jakiekolwiek relacje. W normalnym świecie, kobiety, które nie bardzo mają o czym ze sobą rozmawiać, lub co gorsza nie chcą, po prostu przestają to robić, i kiedy mija kilka lat zaczynają żyć swoim życiem. Alice, która wydaje się być najbardziej poczciwą bohaterka z całej grupki, niestety nie potrafi zapomnieć o przyjaźni z czasów studenckich. To przede wszystkim strasznie smutne. Reszta bohaterek filmu również wydaje się być znudzona całym pomysłem „spotkania po latach” – to takie stereotypowe ukazywanie kobiet, które „niby się przyjaźnią, ale zawsze chętnie wbiją sobie nóż w plecy”. Wyjątkowo słabo wypada także próba ukazania dramatów życiowych niektórych bohaterek. Wszelkie wzmianki o problemach kończą się jedynie żalem, na temat tego czemu reszta o tym nie wiedziała. Strasznie to tandetne i płytkie. Uważam, że twórcy albo mogli sobie to darować i postawić na typową komedię, albo rzeczywiście zastanowić się i spróbować zrobić komedię z podtekstem dramatycznym (taką nieco wyższych lotów).

Nie jest to film totalnie zły. Jest nieźle zrealizowany, aktorki robią co mogą, żeby było śmiesznie, nawet kiedy nie jest, a i reżyserka (Lucia Aniello) odpowiedzialna za jego powstanie, ma już jakieś doświadczenie w kreowaniu takich mniej lub bardziej skandalicznych i odjechanych historii, choć w formach serialowych. Mimo wszystko nie jestem w stanie polecić „Ostrej nocy” każdej paczce dziewczyn, szykującej się na wieczorny seans przy winie, no chyba że wina będzie dużo, tak samo jak i dystansu do świata i siebie samych.

Żaneta „Fuzja” Krawczugo


ROUGH NIGHT – OSTRA NOC DVD

Piątka najlepszych przyjaciółek z college’u spotyka się po 10 latach w Miami na wieczorze (a właściwie – weekendzie) panieńskim. Ich dzikie imprezowanie przybiera nieoczekiwany obrót, gdy przypadkowo uśmiercają striptizera. Podczas szaleńczych prób ukrycia nieszczęśliwego wypadku i wymyślenia, co robić dalej, dochodzi do kolejnych zawirowań, które jednak tylko zacieśniają ich przyjaźń.

DVD SELL
590357016004200000
CTS I2622D
97 min.
2.39:1; 16×9
Audio: angielski: 5.1, polski 5.1, czeski 5.1, węgierski 2.0, turecki 5.1
Napisy: angielskie, polskie, arabskie, bułgarskie, chorwackie, czeskie, greckie, hebrajskie, węgierskie, islandzkie, portugalskie, rumuńskie, serbskie, słowackie, słoweńskie, tureckie
opcje językowe dotyczą tylko filmu
MATERIAŁY DODATKOWE w wersji oryginalnej
Skandaliczne piosenki
Zabójcza obsada
Dynamiczny Duet: Lucia i Paul
… i więcej!