„TAJEMNICZE ŻYCIE GRZYBÓW” – NIEZWYKŁA HISTORIA ORGANIZMÓW RZĄDZĄCYCH NASZYM ŚWIATEM! – www.eopinier.pl = To co Was bawi !

„TAJEMNICZE ŻYCIE GRZYBÓW” – NIEZWYKŁA HISTORIA ORGANIZMÓW RZĄDZĄCYCH NASZYM ŚWIATEM!

Grzyby mają niezwykłe cechy, nawiązują zaskakujące sojusze, są pełne nierozwiązanych zagadek. 3 października nakładem Prószyński i S-ka ukaże się ta wyjątkowa książka.

Grzybobranie w ostatnich dniach jest tematem bardzo aktualnym. Jednak niewielu z nas zastanawia się nad rolą tych organizmów w otaczającym nas świecie. Grzyby nie są roślinami ani zwierzętami, najczęściej żyją w ukryciu. A jednak bez nich nie byłoby naszych lasów, klimatu, a może i w ogóle życia na Ziemi, takiego jakie znamy dzisiaj.

Książka nie jest kolejnym atlasem grzybów ani poradnikiem zawierającym najlepsze przepisy. Ma na celu wprawić w zdumienie czytelników tym nieznanym kosmosem i jego fascynującymi zależnościami. Robert Hofrichter otwiera nam oczy na niewidzialny ekologiczny wszechświat, który rozciąga się pod naszymi stopami – i nie tylko tam!

Wybierzmy się więc na ekscytującą wędrówkę przez tajemniczy świat grzybów. Spotkamy w nim prawdziwych arystokratów i przebiegłych oszustów, sieci współpracy i oszałamiających mistrzów przemiany. Przede wszystkim jednak dowiemy się sporo o kontekście życia, o świecie wypełnionym walką i symbiozą, partnerstwem i współzawodnictwem.

 

Robert Hofrichter – urodzony w 1957 roku austriacki biolog, obrońca przyrody, dziennikarz i fotograf natury. Jest autorem licznych dzieł, w tym słynnego na całym świecie leksykonu grzybów. Fascynującym podziemnym światem zainteresował się w już dzieciństwie, i to zainteresowanie nie opuszcza go przez 50 lat!