SIEDEM SIÓSTR (THE SEVEN SISTERS) Lucinda Riley – www.eopinier.pl = To co Was bawi !

SIEDEM SIÓSTR (THE SEVEN SISTERS) Lucinda Riley

Przekład: Marzenna Rączkowska, Maria Pstrągowska
Premiera: 15 marca
Oprawa: zintegrowana

PORYWAJĄCA EPICKA OPOWIEŚĆ O MIŁOŚCI I STRACIE – pierwsza z wyjątkowej serii siedmiu książek, osnutych wokół legendy o konstelacji Siedmiu Sióstr.

Na wieść o śmierci bajecznie bogatego i otoczonego aurą tajemniczości ojca, Maia D’Aplièse i jej pięć sióstr, wszystkie adoptowane przez Pa Salta jako małe dziewczynki, spotykają się w domu, w którym spędzały dzieciństwo. „Atlantis” – to wspaniały zamek położony nad brzegiem Jeziora Genewskiego. Każda z dziewcząt otrzymuje wskazówkę, która pozwoli jej odkryć istotę dziedzictwa otrzymanego w spadku po ukochanym ojcu. Maię tropy wiodą do zrujnowanej willi w Rio de  Janeiro, gdzie poznaje historię swojej przodkini z czasów Belle Epoque, pełnej pasji Izabeli Bonifacio. Elementy zagadkowej układanki zaczynają powoli układać się w całość.

„Siedem sióstr” to porywająca epicka opowieść o miłości i stracie  ̶  pierwsza z wyjątkowej serii siedmiu książek, osnutych wokół mitu o konstelacji Siedmiu Sióstr (Plejad, córek Atlasa i małżonek bogów, które żyły chwalebnie, a po śmierci, z woli Zeusa, trafiły na nieboskłon – zgodnie z greckimi wierzeniami ich pojawienie się zapowiada wiosnę). W każdej z książek Lucinda Riley prezentuje całkowicie niezwykły i wyjątkowy talent do snucia opowieści. W każdej powieści uchyla rąbka tajemnicy, zdradzając kim był Pa Salt, dlaczego jego ciało w pośpiechu pochowano w morzu, co łączy jego adoptowane córki, a wreszcie: co stało się z siódmą siostrą.

Prawa do ekranizacji cyklu kupił duży hollywoodzki producent, który wkrótce rozpocznie prace nad serialem telewizyjnym.

Miłosna opowieść skąpana w luksusie. Genialna książka!
„Daily Mail”

LUCINDA RILEY irlandzka powieściopisarka. Swoją pierwszą książkę napisała mając zaledwie 24 lata. Powieść Dom orchidei sprzedała się na całym świecie w ponad dwóch milionach egzemplarzy. Wszystkie jej książki, przetłumaczone na 28 języków i  wydane w 38 krajach, niezmiennie trafiają na europejskie i amerykańskie listy bestsellerów.