Najnowsza powieść Rafała Kosika Amelia i Kuba. Stuoki Potwór #18.05.2016 – www.eopinier.pl = To co Was bawi !

Najnowsza powieść Rafała Kosika Amelia i Kuba. Stuoki Potwór #18.05.2016

Zabawna i niezwykle dynamiczna akcja pokazuje dzieciom zagrożenia wynikające z korzystania z mediów społecznościowych i braku prywatności.

Amelia wrzuca do internetu śmieszne zdjęcie koleżanki, nie zastanawiając się, ile złego może z tego wyniknąć.
Co robimy, kiedy nam się wydaje, że nikt na nas nie patrzy, a tak naprawdę widzą nas wszyscy? Czy istnieje jeszcze coś takiego jak prywatność? Sprawdzą to mieszkańcy apartamentowca „Oak Residence”, zwanego przez wszystkich „Zamkiem”, bo właśnie zainstalowano tam monitoring obywatelski. I wszyscy się podglądają, ale nikt, poza dziećmi, nie widzi Stuokiego Potwora!

Bohaterami serii Rafała Kosika „Amelia i Kuba” są tytułowi jedenastolatkowie oraz ich rodzeństwo – superinteligentny dziesięcioletni Albert i zwariowana sześciolatka Mi. W książkach spotkamy również mieszkańców apartamentowca, w którym mieszkają bohaterowie: m.in. szalonego naukowca, legwana Franka, emerytkę – panią Kożuszek, nadpobudliwego psa Imbira oraz pewną nierozgarniętą Celebrytkę. Autor pokazuje wydarzenia raz z perspektywy Amelii, a raz Kuby (a czasem również z punktu widzenia innych bohaterów), aby uwrażliwić dzieciaki na problemy innych ludzi i pokazać, że empatia to naprawdę ważna rzecz. Powieści skrzą się humorem i wciągają czytelników szybką akcją, bo Rafał Kosik pisze tak, że dzieci naprawdę chcą czytać!

Rafał Kosik tak mówi o swojej nowej książce: „Internet staje się coraz ważniejszą częścią naszego życia i dziś bardzo ważnym tematem jest bezpieczeństwo w sieci. Szczególnie narażeni są najmłodsi użytkownicy, którzy nie zdają sobie sprawy z zagrożeń. Napisałem Amelię i Kubę. Stuokiego Potwora, żeby zwrócić uwagę dzieciaków na ten temat. Warto pomyśleć trzy razy, zanim się umieści w internecie jakieś zdjęcie albo poda swój kod dostępu. Bohaterka książki, Amelia, pod wpływem chwilowej złości, wrzuca głupie zdjęcie koleżanki na szkolne forum, opatrując je jeszcze głupszym komentarzem. Konsekwencje
w realnym życiu okazują się znacznie poważniejsze, niż można się było spodziewać, a co więcej, zdjęcie zaczyna żyć własnym życiem i nie daje się go usunąć. Trzeba tłumaczyć dzieciom świat, przy okazji bawiąc – tak widzę rolę pisarza”.

Rafał Kosik to pisarz science fiction, scenarzysta filmowy i publicysta, laureat licznych nagród (m.in. Książki Roku IBBY i Małego Donga), ale również jeden z najpopularniejszych w Polsce autorów powieści dla dzieci i młodzieży. Jego seria dla nastolatków „Felix, Net i Nika” sprzedała się w nakładzie przekraczającym 650 tys. egzemplarzy. Dla młodszych czytelników (7–12 lat) powstała seria „Amelia i Kuba”. Ogromną popularność swojej prozy Rafał Kosik zawdzięcza specjalnej narracji, która uwzględnia percepcję współczesnych dzieciaków. Doceniają one wartką akcję, błyskotliwe poczucie humoru i pełne fantazji pomysły fabularne. W swojej twórczości autor podejmuje problemy młodego pokolenia, unikając jednocześnie łatwego dydaktyzmu, kiedy w szaloną akcję powieści wplata wiedzę, promuje więzi rodzinne i odwołuje się do takich wartości jak przyjaźń, odpowiedzialność i przyzwoitość.

KOMENTUJ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *