ŻYCIE JAK DOBRY MECZ -PREMIERA 2 CZERWCA – www.eopinier.pl = To co Was bawi !

ŻYCIE JAK DOBRY MECZ -PREMIERA 2 CZERWCA

WŁODZIMIERZ LUBAŃSKI

►Najmłodszy debiutant w reprezentacji Polski
►Rekordzista w liczbie strzelonych bramek
►To o niego w latach 70-tych walczył Real Madryt

Prawdziwa legenda!

2 czerwca, tuż przed Euro 2016, nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się autobiografia Włodzimierza Lubańskiego Życie jak dobry mecz.

Życie jak dobry mecz to pełna pasji opowieść o futbolu. O sukcesach, sławie, ciężkiej kontuzji, która odebrała nadzieję, i o odrodzeniu.

Włodzimierz Lubański w rozmowie z Michałem Olszańskim powraca do dzieciństwa na Śląsku, kiedy nie liczyło się nic innego, jak tylko możliwość biegania za piłką po podwórku. Po kolei śledzimy rozwój jego kariery: od GZKS Sośnica Gliwice, przez GKS Gliwice aż po pierwszy poważny kontrakt z Górnikiem Zabrze, podpisany przez Lubańskiego w wieku zaledwie 15 lat. Gdy miał lat 16, zadebiutował w reprezentacji Polski seniorów, strzelając gola, co do dziś pozostaje niepobitym rekordem. Podobnie, jak ilość bramek zdobytych w oficjalnych meczach międzynarodowych. Lubański ma ich na swoim koncie 50.

Rywalizacja Górnika Zabrze z Legią Warszawa, wielkie mecze Górnika w europejskich pucharach, Igrzyska Olimpijskie w Monachium i słynny mecz z Anglikami na Stadionie Śląskim w Chorzowie, kiedy cała Polska wstrzymała oddech, widząc kontuzjowanego piłkarza znoszonego z murawy…

Wielkie postaci: Kazimierz Górski, Kazimierz Deyna, Zbigniew Boniek, Zygfryd Szołtysik, Jan Tomaszewski. Złota era polskiej piłki w opowieści jednego z jej głównych bohaterów zyskuje zupełnie nowy wymiar.

Jest to także opowieść o wyjeździe z kraju, o Belgii, która dla piłkarza stała się drugą ojczyzną, o rodzinie i pozaboiskowych pasjach.

Michał Olszański – dziennikarz radiowy i telewizyjny. W radiowej Trójce opowiada o wydarzeniach sportowych i przeprowadza wywiady z nietuzinkowymi postaciami w audycji Godzina Prawdy. W TVP2 gospodarz Magazynu Ekspresu Reporterów i współprowadzący Pytanie na Śniadanie. Miłośnik muzyki reggae.

Kolejne szczegóły na temat książki Życie jak dobry mecz ujawnimy niebawem. Zainteresowanych otrzymaniem egzemplarza próbnego proszę o kontakt.