„Oto poznaliśmy pisarkę, która na zawsze znajdzie swoje miejsce w światowej literaturze” – J. Saramago – www.eopinier.pl = To co Was bawi !

„Oto poznaliśmy pisarkę, która na zawsze znajdzie swoje miejsce w światowej literaturze” – J. Saramago

Już 29 marca ukaże się Symfonia w bieli Adriany Lisboi. To druga powieść w nowej serii przedstawiającej prozę brazylijską. Autorka w 2013 roku otrzymała prestiżową portugalską nagrodę im. José Saramago właśnie za tę książkę.

Sam José Saramago powiedział o niej: „Oto poznaliśmy pisarkę, która na zawsze znajdzie swoje miejsce w światowej literaturze”.

Maria Inês, Clarice, Tomás – troje bohaterów, trzy historie życia, które przeplatają się, tworząc coraz bardziej wciągającą i coraz bardziej niesamowitą opowieść. Jej sednem są traumy z dzieciństwa i pragnienie zemsty, bolesne rodzinne tajemnice, zawiedzione uczucia, zdrada i seksualne niespełnienie, nigdy niewyjaśnione sprawy i poszukiwanie siebie i własnego miejsca. Wydarzenia rozgrywają się zarówno na zalewanej słońcem brazylijskiej fazendzie, jak
i w klimatyzowanym luksusie Rio de Janeiro.

Wszystko to składa się na wyrafinowaną, mistrzowską powieść, którą po prostu się smakuje!

Symfonia w bieli jest pierwszą opublikowaną po polsku powieścią Adriany Lisboi – brazylijskiej autorki młodszego pokolenia, której twórczość znana jest już w kilkunastu krajach świata.
UWAGA!

Autorka odwiedzi Polskę w dniach:
– 4 i 5 kwietnia Warszawa
– 6 kwietnia Kraków