Święta śmierć, prostytutki i magiczne grzybki: poznaj prawdziwy Meksyk 04.02 – www.eopinier.pl = To co Was bawi !

Święta śmierć, prostytutki i magiczne grzybki: poznaj prawdziwy Meksyk 04.02

W mieście Meksyk nie trzeba zażywać LSD. Chaos intensywnych bodźców penetruje wszystkie zmysły bez udziału halucynogennych środków odurzających.

Meksyk to kraj zaskakujących kontrastów. Miejsce, gdzie Dzień Zmarłych jest radosny i szalony, a dawne rytuały kultywowane są na równi z nowymi technologiami. Świat, w którym każdy, nawet prostytutki i przestępcy, mają swoich świętych. Kraj niszczony przez biurokrację i korupcję, w którym turyści szukają odlotu po grzybkach halucynogennych.

Jakie dowcipy opowiadają sobie Indianie o antropologach? Dlaczego w latach 60. XX wieku Meksyk stał się mekką hipisów? Wreszcie, jak Meksykanie oswajają dziś horror codzienności, żyjąc w cieniu wojen karteli narkotykowych i masowych morderstw dokonywanych na ulicach? Aby się tego dowiedzieć, warto sięgnąć po książkę, która jest wynikiem wielu lat obserwacji i  badań antropologicznych autora.

Podmiejskim do Indian to napisana przystępnym językiem, pełna podróżniczej pasji i antropologicznej wiedzy inspirująca opowieść o kraju, jakiego nie znacie.

O AUTORZE:

Piotr Grzegorz Michalik pracuje w Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od ponad ośmiu lat prowadzi badania wierzeń, rytuałów i obyczajowości w Meksyku, Gwatemali, a ostatnio również na Kubie. Jest mocno związany z Centrum Badań Antropologicznych (CIESAS) w Meksyku, gdzie wykładał jako profesor wizytujący. Publikował reportaże i felietony w „Polityce” i „Gazecie Wyborczej”.

Książka ukaże się 17 lutego 2016 r.