Poznajcie Łysostopka! Nowe karty Fabryki Kart Trefl-Kraków – www.eopinier.pl = To co Was bawi !

Poznajcie Łysostopka! Nowe karty Fabryki Kart Trefl-Kraków

Łysostopek pospolity nie jest zbyt piękny, daleko mu urodą do fioletowej Lakówki ametystowej i z pewnością nie powinien znaleźć się na naszym talerzu, ale z tak wdzięczną nazwą niesamowicie pobudza wyobraźnię. A że w naszych polskich lasach jest go mnóstwo, warto poznać jegomościa z imienia. Czubajeczka cuchnąca mało ma w sobie z bajki, za to muchomor cytrynowy wypisz wymaluj wygląda jak dom dla skrzatów. A skoro już mowa o lesie, czy kojarzycie jak wygląda koszatka i karlik malutki? Znacie może ptasiego włóczykija podróżniczka lubiącego górskie otoczenie? A dropia zwyczajnego, który dziś jest w Polsce nadzwyczajny (pod ścisłą ochroną)? 

„Dzikie Ptaki Polski”, „Grzyby Polski”, „Dzikie Zwierzęta Polski” to najnowsze propozycje Fabryki Kart Trefl-Kraków dla fanów karcianych rozgrywek. Znajdziecie na nich mnóstwo ciekawych zwierzaków i roślin (w tym także te wymienione powyżej). Część jest świetnie znana, jeśli nawet nie z nazwy to z wyglądu. Inne, choć mieszkają w naszym kraju, nie są powszechnie kojarzone.

Każda talia to:

Nauka przez zabawę – można poznać i nauczyć się rozpoznawać aż 55 rodzajów zwierząt, grzybów i ptaków. Do każdej talii dołączona jest broszura edukacyjna, z charakterystyką danego zwierzęcia lub rośliny.

Urozmaicenie – inny rysunek na każdej karcie! Co bardzo istotne, rysunki są dokładne, wiernie odwzorowują wygląd zwierząt, grzybów czy upierzenie ptaków.

Przyjemność – dbałość o szczegóły przekłada się na jakość. Granie tymi kartami to sama przyjemność. I dla młodszych, i dla starszych.