„Siudmak” to około 200 reprodukcji jednego z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich artystów Wojciecha Siudmaka. – www.eopinier.pl = To co Was bawi !

„Siudmak” to około 200 reprodukcji jednego z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich artystów Wojciecha Siudmaka.

„Magiczne światy Wojtka Siudmaka sprawiają, że to, co fantastyczne, wkracza w rzeczywistość. Jego obrazy przywodzą na myśl migawki filmów — najważniejsze momenty szerszego doświadczenia, które rozciąga się w czasie i przestrzeni. […] Te panoramiczne pejzaże wyobraźni są naładowane żywą energią: wybuchają, szybują, rozkwitają, wirują… i oczarowują”.

George Lucas

Siudmak nazywa siebie hiperrealistą fantastycznym. Realizm fantastyczny ma swe korzenie w surrealizmie Dalego, Magritte’a, Delvaux. Siudmaka łączy z Dalim wirtuozeria w oddawaniu trójwymiarowego złudzenia przestrzeni, poczucie światła i cienia, perspektywy linearne
i powietrzne. Do tych tradycyjnych środków wyrazu Siudmak dodaje elementy czysto realistyczne i bardzo osobiste.

Jego dzieła, znane na całym świecie, wykorzystywane są jako plakaty przez kino, teatr i muzea.
I tak stają się nośnikiem prestiżowych imprez: festiwali filmowych w Cannes oraz w Montrealu.

Wybór dzieł opatrzony komentarzem twórcy oraz znawców jego sztuki

Wojciech Siudmak – francuski artysta malarz i rzeźbiarz polskiego pochodzenia. W 1966 wyjechał do Paryża i rozpoczął studia w École des beaux-arts. Niemal od 50 lat mieszka i tworzy we Francji. Jest uważany za głównego przedstawiciela realizmu fantastycznego, który łączy nadrealną wizję ze sztuką naturalistyczną i ma swoje korzenie w surrealizmie reprezentowanym przez Salvadora Dalego i René Magritte’a.

w księgarniach od grudnia