karty do gry Graffiti i PixelArt – www.eopinier.pl = To co Was bawi !

karty do gry Graffiti i PixelArt

talia Graffiti

Sztuka ulicy na kartach do gry. Nieodłączna część miejskiej rzeczywistości, kontrowersyjny odłam sztuki, pełen kolorów przejaw buntu. Graffiti, street art, murale – to inspiracja dla naszej nowej talii kart. Najwyższej jakości karty do gry zaprojektowali młodzi polscy twórcy graffiti.

talia PixelArt

Talia, w której gry komputerowe spotykają klasyczne gry towarzyskie. Oddajemy w Twoje ręce wyjątkową talię kart zainspirowana sztuką pikselową i dawnymi grami wideo. Delikatnie mrugamy okiem do wielbicieli Minecrafta i tych, którzy z nostalgią wspominają pierwsze komputery.

Na pierwszy rzut oka wiadomo o co chodzi: elementy graficzne składające się z przypominających piksele kwadratowych klocków, stylistyka retro, wykorzystanie motywów z klasycznych gier wideo na koszulkach. Ale czy na pewno wiecie, czym jest pixel art i skąd się wziął?

Angielski termin pixel art na polski tłumaczyć można jako sztukę piksela, sztukę pikselową lub sztukę z pikseli. Po raz pierwszy został użyty w artykule autorstwa Adeli Goldberg i Roberta Flegala, opublikowanym w biuletynie stowarzyszenia inżynierów informatyków.

producent Trefl, cena około 25 zł