Właśnie trafia do księgarń najnowsza powieść Naomi Novik zatytułowana Wybrana. To pierwsza jej książka spoza cyklu TEMERAIRE. – www.eopinier.pl = To co Was bawi !

Właśnie trafia do księgarń najnowsza powieść Naomi Novik zatytułowana Wybrana. To pierwsza jej książka spoza cyklu TEMERAIRE.

WybranaNaomi Novik, wychowywana na polskich bajkach i baśniach, wplata poznanych w nich bohaterów do swojej najnowszej powieści.
Agnieszka kocha swój dom w dolinie, swoją cichą wioskę położoną na peryferiach królestwa Polnii, niedaleko granicy z sąsiednią Rusją. Uwielbia okoliczne lasy i lśniącą błękitną rzekę. Niestety, w pobliżu rozpościera się także złowrogi i tajemniczy Bór, pełen złych mocy i drapieżnych stworów. Mieszkańcy doliny mogą liczyć tylko na to, że żyjący w odosobnieniu czarodziej zwany Smokiem nie dopuści do rozprzestrzeniania się zła. Jego pomoc oparta jest jednak na okropnym warunku – co dziesięć lat zabiera on
z doliny jedną siedemnastolatkę, która będzie mu usługiwać w jego wieży.Zbliża się dzień kolejnego wyboru. Agnieszka jest w grupie kandydatek i martwi się tym, że – zgodnie z przypuszczeniami mieszkańców – Smok zabierze jej przyjaciółkę Kasię, najpiękniejszą
i najzdolniejszą z dziewczyn. Czarodziej jednak podejmuje inną decyzję…
„Wybrana to jedna z tych opowieści, do których nieustannie się wraca, bo jest po prostu czarowna. Przygodowa fabuła odznacza się takim napięciem, że pod koniec zerkasz na tekst przez rozcapierzone palce, licząc na to, że wszystko będzie dobrze”.

Kevin Hearne, autor „Kronik Żelaznego Druida”

UWAGA!

Autorka odwiedzi Polskę w dniach 18-22 wrzesnia. Będzie gościem konwentu Copernicon w Toruniu oraz spotka się z czytelnikami w Warszawie.

Naomi Novik urodziła się w Nowym Jorku. Jej matka jest rodowitą Polką. Wychowała się na polskich bajkach, opowieściach o Babie Jadze oraz książkach Tolkiena. Jest autorką bestsellerowego cyklu o Temerairze, publikowanego w Polsce przez Dom Wydawniczy REBIS. Za Smoka Jego Królewskiej Mości otrzymała nagrody Comptona Crooka i Johna W. Campbella oraz nominację do nagrody Hugo, a za pierwsze trzy tomy cyklu – nagrodę miesięcznika „Locus” za najlepszy debiut. Prawa do ekranizacji serii zakupił Peter Jackson, reżyser Władcy pierścieni i Hobbita, a prawa do Wybranej nabyła wytwórnia Warner Bros.