Jeszcze przed wakacjami… – „Alfabet ciast” – www.eopinier.pl = To co Was bawi !

Jeszcze przed wakacjami… – „Alfabet ciast”

 

Zofia Różycka – „Alfabet ciast”

Przedział wiekowy: 15+
ISBN 978-83-63696-58-0
Format: 165×210 mm
Oprawa: twarda
Objętość: 136 strony
Termin wydania: 17 czerwca 2015

Rarytas dla łasuchów: pierwsza książka artystki znanej z wyrafinowanych rysunkowych przepisów i pysznych domowych wypieków.

Od tarty agrestowej do ciasta z zielonej herbaty, czyli ABC sztuki cukierniczej.

 

Alfabet zainspirował Zofię Różycką do przygotowania wypieków, których nazwy zaczynają się na kolejne litery. A przepisy na nie – choć nie brakuje im oryginalności i fantazji – są w zasadzie bardzo proste! Te ciasta każdemu się udadzą i każdemu będą smakowały!

Eklerki, tarta gruszkowa albo karmelowo-czekoladowa (posypana solą!), lawendowe ciasto z lukrem, nutellowe brownie, orzechowe ciastka z… bekonem i inne słodkie oraz słodko-wytrawne specjały.

Do tego przepyszna oprawa graficzna: wysmakowane fotografie, finezyjne rysunki, urocza kaligrafia. Czyli wszystko, z czego znają i za co kochają autorkę czytelnicy magazynów kulinarnych oraz bywalcy warszawskich kawiarń.

Zawsze lubiłam rysunki Zofii Różyckiej: delikatne, wysmakowane, rysowane cieniutką i elegancką kreską. I jeszcze ten wytworny charakter pisma. Sprawdzałam jej przepisy, przygotowywane dla miesięcznika „Kuchnia” – wszystkie wychodziły bez pudła. „Alfabet ciast” to bez żadnej przesady najpiękniejsza ze znanych mi polskich książek kulinarnych. Polecam gorąco!

Anna Wrońska,
redaktor naczelna miesięcznika „Kuchnia”

Zofia Różycka (ur. 1986) – studiowała na Wydziale Konserwacji Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się ilustracją prasową, grafiką, fotografią i stylizacją kulinarną. Regularnie publikuje przepisy w miesięczniku „Kuchnia”. Na co dzień zaopatruje warszawskie kawiarnie w ciasta z własnej pracowni.

alfabet_ciast_oklejka.indd