Spędź weekend w Manufakturze i baw się koncertowo – www.eopinier.pl = To co Was bawi !

Spędź weekend w Manufakturze i baw się koncertowo

Koncerty Raya Wilsona, zespołu Red Box, Grzegorza Hyżego, a także widowisko Symphonica to największe wydarzenia 9. Urodzin Manufaktury, które zaplanowano na 16 i 17 maja. Grzegorz Hyży i Red Box zapraszają na spotkanie w Empiku.

W połowie maja będziemy obchodzić kolejne Urodziny Manufaktury – miejsca, bez którego Łódź byłaby zupełnie innym miastem. Rynek i pofabryczne budynki z czerwonej cegły szybko stały się dumą i wizytówką Łodzi. I tak jest niezmiennie od dziewięciu lat. Kompleks co roku odwiedza blisko dwadzieścia milionów osób.

W Manufakturze zakochani są nie tylko turyści, ale i łodzianie, którzy chętnie spędzają tu czas wolny, robiąc zakupy, korzystając z oferty restauracji czy uczestnicząc w wydarzeniach rozrywkowo-kulturalnych.

Tym razem organizatorzy Urodzin Manufaktury postawili na zagraniczne gwiazdy: Raya Wilsona, byłego wokalistę Genesis i reaktywowany po dwudziestu  latach milczenia zespół Red Box.

W sobotę, od godz. 20:00, Ray z zespołem zagrają największe przeboje Genesis. W programie nie zabraknie także autorskich kompozycji szkockiego wokalisty. Podczas sobotniego występu usłyszymy: „American Beauty”, „Another Day In Paradise”, „No Son Of Mine”, „Mama”, „Change”, czy „Congo”.

Tym razem chcemy zagrać bardziej rockowo i heavy. W Łodzi zaprezentuję nowy skład zespołu, a do tego wybiorę specjalnie taki zestaw utworów, który nie pojawiał się zbyt często. Łódź przypomina mi… że ja również wychowałem się w okręgu industrialnym i myśląc o Łodzi przyłapuję się na tym, że kocham uczciwość, szczerość i oddanie takich ludzi. Łódź również ma taką właśnie duszę. Zawsze gdy tu gram, czuję się mile widziany i jestem otoczony dobrą opieką. To dla mnie świetna sprawa, że znów mogę zagrać dla Łodzian – mówi Ray Wilson.

Wcześniej, o godz. 18:00 wystąpią Brytyjczycy z Red Box. Zespół zagra swoje największe hity, niezapomniane „For America”, „Chenko (Tenka-lo)”, „Hurricane”. Muzycy zapowiedzieli również utwory z najnowszej, niewydanej jeszcze płyty.

Wielbicieli muzyki polskiej z pewnością ucieszy koncert Grzegorza Hyżego – finalisty programu „X-Factor”. Fani (i wierne fanki!) na pewno zaśpiewają z Grzegorzem: „Pusty dom”, „Na chwilę”, „Wstaję”. Oprócz przebojów znanych z płyty, możemy spodziewać się coverów, m.in. Coldplay i Kings of Leon.

Dwudniowe święto muzyki w Manufakturze zakończy koncert/widowisko – Symphonica. Będzie rockowo, multimedialnie, symfonicznie i spektakularnie! Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej oraz Progressive Noise Orchestra pod batutą Mikołaja Blajdy wykonają utwory takich zespołów jak: Metallica, Pearl Jam, Nirvana, Nightwish, AC/DC, Soundgarden, Aerosmith, Deep Purple, Europe, Guns N’ Roses… Obok orkiestry i zespołu rockowego, na scenie pojawią wokaliści znani z programu „The Voice Of Poland”: Damian Ukeje, Monika Pilarczyk, Dorota Lembicz oraz Karol Śmiałek, Agata Glenc i Sylwia Lorens (sopran). Ten niezwykły koncert rozpocznie się w niedzielę o godzinie 20.00.

– Cieszymy się na koncert w Łodzi. To nasz pierwszy występ plenerowy, mamy nadzieję wieczór będzie niezapomniany i magiczny. Przygotowujemy niespodzianki specjalnie z myślą o występie w Manufakturze. W naszym zamierzeniu Symphonica to nie cover band, to nie kolejny projekt „symfonicznie”. Od początku chcieliśmy, by Symphonica wyróżniała się połączeniem brzmienia rockowego, orkiestrowego i ekspresyjnych wokalistów. A do tego wszystkiego dodajmy efekty specjalne, taniec… No cóż, nie chcę zdradzać wszystkiego. Zapraszam na koncert, to będzie wyjątkowy wieczór – mówi Mikołaj Blajda, dyrygent i pomysłodawca projektu Symphonica.

Poza koncertową ofertą w niecodziennej oprawie, Manufaktura szykuje dla swoich gości bilety do wesołego miasteczka, a także urodzinowe rabaty, konkursy z nagrodami… Więcej szczegółów o 9. Urodzinach Manufaktury na stronie www.manufaktura.com.

Fani Red Box będą mogli spotkać się z zespołem w salonie Empik w Manufakturze w sobotę – 16 maja – o godz. 16:00. Empik również zaprasza na spotkanie z Grzegorzem Hyżym. Popularny wokalista pojawi się w salonie w niedzielę – 17 maja – o godz. 16:00.

Patronat nad 9. Urodzinami Manufaktury objęła Radiowa Jedynka.