„Ostatni z żywych” Rogera Moore’a właśnie trafia do księgarń. – www.eopinier.pl = To co Was bawi !

„Ostatni z żywych” Rogera Moore’a właśnie trafia do księgarń.

Niemal od początku kariery Roger Moore znajdował się w samym sercu show-biznesu. Ostatni_z_zywych_MINIMALKAJako aktor wystąpił w filmach, które przyniosły mu światową sławę, ale poza tym jest jeszcze wyjątkowym żartownisiem, kpiarzem i gawędziarzem. Uchodzi za jednego z najmilszych ludzi w branży i nigdy nie stroni od dobrej zabawy.

W tej bajecznej kolekcji anegdot sir Roger wspomina zabawne i zaskakujące epizody z własnego życia – od pracy modela na początku lat 50. po realizację siódmej części Gwiezdnych wojen w Pinewood Studios – a także zasłyszane historie o imponującym gronie gwiazd, takich jak Frank Sinatra, Gregory Peck, David Niven, Joan Collins, Michael Caine, Christopher Lee i wiele innych. Ostatni z żywych to klasyczny, intrygujący i dowcipny Moore w szczytowej formie.

„W związku z fenomenalnym, ogólnoświatowym sukcesem mojej pierwszej autobiografii, zatytułowanej Nazywam się Moore, Roger Moore – sprzedały się dwa egzemplarze w miękkiej oprawie i jeden w twardej w Burkina Faso – moi wydawcy, nieszczęśnicy o wielkich sercach i ciasno zawiązanych sakiewkach, zamówili u mnie kolejny zbiór opowieści prawie prawdziwych”.

Roger Moore urodził się w 1927 roku w Londynie. Przez rok studiował aktorstwo w Royal Academy of Dramatic Art. Zdobył sławę dzięki występom w serialach telewizyjnych Ivanhoe, Maverick, Święty i Partnerzy. W latach 1973–1985 odtwarzał postać agenta Jamesa Bonda w siedmiu filmach cyklu, od Żyj i pozwól umrzeć do Zabójczego widoku. Później poświęcił się głównie pracy na rzecz UNICEF-u. Za działalność dobroczynną został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego. W Polsce opublikowano jego pierwszą autobiografię Nazywam się Moore, Roger Moore (której, wbrew temu, co pisze autor, w samej Wielkiej Brytanii sprzedano ponad 140 tysięcy egzemplarzy) oraz książkę Bond o Bondzie. 50 lat w służbie Jej Królewskiej Mości (REBIS, 2012).