JUBILEUSZOWY KONCERT ANATHEMY 9.04.2015 – www.eopinier.pl = To co Was bawi !

JUBILEUSZOWY KONCERT ANATHEMY 9.04.2015

Anathema_780x190

To będzie wyjątkowy wieczór w łódzkiej Wytwórni.  Ciesząca się wielką popularnością w naszym kraju brytyjska Anathema wraca na specjalny koncert. Dla wielu miłośników i fanów twórczości liverpoolczyków będzie to okazja do sentymentalnej podróży.  Z okazji 25. rocznicy powstania zespołu Anathema w kwietniu zagra serię kilku koncertów, podczas których na estradzie pojawią się byli muzycy zespołu: Duncan Patterson oraz Darren White.

Zespół od wielu lat należy do czołówki brytyjskiego rocka. Jego członkowie zaczynali muzyczną podróż jako pionierzy melodyjnej muzyki spod znaku doom/heavy metal, by potem przekroczyć granice gatunków i już bez żadnych ograniczeń wzbogacać swoje brzmienie i badać nowe muzyczne terytoria.

Grupa powstała w 1990 roku w Liverpoolu i bez wahania można ją nazwać formacją rodzinną. Tworzą go bowiem bracia Vincent, Daniel i Jamie Cavanagh, którym towarzyszy przyjaciel z dzieciństwa John Douglas ze swoją siostrą Lee, niezwykle utalentowaną wokalistką.

Pierwsze cztery albumy Anathemy: „Serenades” (1993), „The Silent Enigma” (1995), „Eternity” (1996)   i „Alternative 4” (1998) ukazały się nakładem Peaceville Records. Kolejne trzy płyty: „Judgement” (1999), „A Fine Day To Exit” (2001) i „A Natural Disaster” (2003) wydała nieistniejąca już wytwórnia Music For Nations. W 2009 roku zespół podpisał kontrakt z Kscope – oddziałem Snapper Music i jego kariera ponownie nabrała tempa. Po ukazaniu się płyty „Hindsight” z akustycznymi wersjami jego najsłynniejszych nagrań, nadszedł czas na długo oczekiwane wydawnictwo z całkowicie premierowym materiałem. Album zatytułowany „We’re Here Because We’re Here” ukazał się w maju 2010 roku i zachwycił fanów i krytyków. Kontynuacją muzycznych poszukiwań zespołu była płyta „Falling Deeper”, na której zebrano stonowane, akustyczne wersje kompozycji z wczesnych płyt zespołu, tym razem jednak nagrane ze znaczącym udziałem orkiestry symfonicznej, co dodało im niezwykłego kolorytu.

Rok 2012 był dla zespołu przełomowy: na rynku pojawił się nowy studyjny album zespołu – „Weather Systems”. Album spotkał się z niezwykle gorącym przyjęciem ze strony fanów, a towarzyszyła mu bardzo długa trasa koncertowa promująca wydawnictwo. Muzycy po raz kolejny zaprezentowali się przed polską, żywiołowo reagującą publicznością. Znakomitym podsumowaniem trasy było wydawnictwo „Universal” dla wielu dziennikarzy jedno z najlepszych wydawnictw koncertowych dekady. W czerwcu 2014r. Anathema wydała kolejny album „Distant Satellites”. Muzycy postanowili wzbogacić je o nowe elementy, m.in. elektroniczne, w zaskakującym utworze tytułowym. Po raz kolejny Anathema wyruszyła w  trasę koncertową, która jak zwykle nie ominęła naszego kraju.

9 kwietnia zapraszamy na sentymentalną podróż do muzycznego świata Anathemy. Ten wyjątkowy koncert w Łodzi na pewno dostarczy nam wielu wzruszeń i emocji.

ANATHEMA 

Resonance …  „A celebration of the entire history of Anathema music…

featuring special guests Duncan Patterson & Darren White.”

9.04.2015    ŁÓDŹ, Klub Wytwórnia, 20:00

eBiuletyn_Anathema2015