Księgi Jakubowe w Trójce – www.eopinier.pl = To co Was bawi !

Księgi Jakubowe w Trójce

Premiera Ksiąg Jakubowych w Trójce!
Dwa miesiące w radiowej podróży z powieścią Olgi Tokarczuk

Księgi Jakubowe
Jedna z najważniejszych powieści 2014
Okrzyknięta „Książką Roku”

Olga Tokarczuk ze swoją nową powieścią Księgi Jakubowe będzie z nami przez osiem tygodni w audycji „Powieść w Trójce”. Dlatego z ogromną radością informujemy o premierze Ksiąg Jakubowych na antenie radiowej Trójki:od 5 stycznia do 27 lutego, codziennie o godzinie 11.50 (z wyjątkiem sobót i niedziel).

Ksiąg Jakubowych Olgi Tokarczuk wysłuchamy w znakomitej interpretacji Sandry Korzeniak i Jana Peszka. Reżyseria i adaptacja Barbary Marcinik.

Serdecznie zapraszamy wielbicieli prozy Olgi Tokarczuk do wysłuchania tej wspaniale napisanej powieści, która już dziś może się poszczycić, aż dwoma tytułami „Książki Roku” 2014. W tygodniku „Polityka” oraz w audycji „Z najwyższej półki” w Programie III Polskiego Radia.

untitled
Księgi Jakubowe
Niemal tysiąc stron, kilkadziesiąt wątków i postaci imponują literackim rozmachem, wielością poziomów i możliwych interpretacji. Książka napisana z ogromną dbałością o szczegóły, realia epoki, ubiory i zapachy. Opisy obyczajów szlacheckich dworów, katolickich plebani i żydowskich domostw. Rozmodlonych postaci zanurzonych w lekturze tajemniczych pism. Świat utkany na oczach czytelników. Obraz wielonarodowej Polski, w której egzystowały obok siebie chrześcijaństwo, judaizm, a także islam.

Tokarczuk udowodniła, że można napisać ponad 900-stronicową powieść, pełną malarskich opisów, dysput religijnych i listów, która trzyma w napięciu.
Justyna Sobolewska

Jestem przekonany, że ta książka trafi do kanonu naszej literatury współczesnej i stanowi dowód na to, że jest możliwy powrót wielkiej polskiej powieści epickiej i historycznej.
Michał Nogaś