Jeff Zentner – Król węży – www.eopinier.pl = To co Was bawi !

Jeff Zentner – Król węży

Tytuł oryginalny: The Serpent King
Tłum.: Zuzanna Byczek
ISBN: 978-83-7686-551-5
Oprawa: miękka
Data premiery: 11.04.2017
Liczna stron: 320
JAGUAR

Wyobraź sobie, że masz rzesze fanów na swoim blogu, a nienawidzą cię koledzy z twojej własnej szkoły…
Albo że tworzysz piękne piosenki i chowasz je do szuflady, bo jesteś pośmiewiskiem w małym miasteczku…
Albo może pełen kompleksów z powodu swojego wyglądu jesteś jedynym w okolicy fanem znanej serii fantasy i możesz o tym rozmawiać wyłącznie w necie?

Byłbyś całkowicie samotny, gdyby nie wsparcie przyjaciół.

Dlaczego jedni otrzymują od rodziców miłość i wolność, inni nieustanną krytykę i przemoc, a jeszcze inni wyłącznie wymagania i genetyczne obciążenia?
Kiedy żarliwa wiara prowadzi do zniewolenia, a charyzma do sekty?
Jak sobie poradzić z rodzącym się w sercu uczuciem?
Kto doda odwagi przy wyborze drogi życiowej, gdy kończysz szkołę i wszechogarnia cię strach przed sobą i światem?

Lydia, Dill i Travis. Każde z nich jest inne… Razem dorastają na Południu Stanów…

Ponure, zaściankowe miasteczko na południu Stanów Zjednoczonych. Młodzieńcze życie Dilla nie jest łatwe. Nie dość, że czuje się napiętnowany przez trudną rodzinną sytuację, to dodatkowo w szkole traktowany jest jak odmieniec. Jedynym antidotum na cały ten wszechogarniający jad, jest jego przyjaźń z innymi wyrzutkami Travisem i Lydią.
Historia wzlotów i upadków trójki przyjaciół, którzy za wszelką cenę chcą wyrwać się z tego nieprzyjaznego dla nich miejsca.
Powieść literacka wielokrotnie nagradzana oraz uznana przez Amazon i Publishers Weekly za najlepszą książkę dla młodzieży roku 2016.

Król Węży” schwytał mnie w swe sploty i kazał przewracać stronę za stroną do bardzo późna w nocy. Triumf godności ludzkiej i miłości.

– STEPHANIE PERKINS, „New York Times”, autorka bestsellera Anna i pocałunek w Paryżu.

 

„Król Węży” to książka, której nie zdołasz się oprzeć i której nie zapomnisz. Jako chłopak z Południa smakowałem każdą sylabę, a jako czytelnik po prostu zakochiwałem się w każdym kolejnym akapicie.

– JOHN COREY WHALEY, finalista National Book Award i zdobywca Printz Award.

 

KRÓL WĘŻY to wydarzenie literackie 2016 roku:

A William C. Morris Award Winner

A New York Times Notable Book

An Amazon Best Book of the Year

Kirkus Reviews Best Book of the Year

A Publishers Weekly Best Book of the Year

A Shelf Awareness Best Teen Book of the Year

 

JEFF ZENTNER jest piosenkarzem, kompozytorem i gitarzystą, nagrywał wspólnie z Iggym Popem, Nickiem Cave’em i Debbie Harry. Jeff nie tylko tworzy i nagrywa własną muzykę, lecz również pracuje z młodymi muzykami podczas obozów Tennessee Teen Rock Camp, które zainspirowały go do napisania powieści dla młodych czytelników. Mieszka w Nashville z żoną i synem. Król Węży to jego pierwsza książka. Możecie śledzić go na Facebooku, Instagramie i na Twitterze pod @jeffzentner.

Na temat Króla Węży Jeff mówi tak: „Chciałem napisać o młodych ludziach, którzy próbują żyć godnie i odnaleźć piękno w zapomnianym, nieciekawym miejscu. Którzy zastanawiają się, co się stanie z ich marzeniami, kiedy przekroczą granicę hrabstwa. Ta książka to list miłosny do tych młodych ludzi i do wszystkich, którzy kiedykolwiek czuli się tak jak oni, niezależnie od tego, gdzie i w jakich okolicznościach dorastali”.

KOMENTUJ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *