BARBER Dla mężczyzn poszukujących swego stylu oraz dla wszystkich, którzy lubią dobrze wyglądać i swobodnie poruszać się wśród trendów. – www.eopinier.pl = To co Was bawi !

BARBER Dla mężczyzn poszukujących swego stylu oraz dla wszystkich, którzy lubią dobrze wyglądać i swobodnie poruszać się wśród trendów.

Dla mężczyzn poszukujących swego stylu oraz dla wszystkich, którzy lubią dobrze wyglądać i swobodnie poruszać się wśród trendów.

Tytuł oryginału: The Barber Book

Tłumacz: Piotr Kuś

Liczba stron: 192

Oprawa twarda

Wydanie 1

Dla mężczyzn poszukujących swego stylu oraz dla wszystkich, którzy lubią dobrze wyglądać i swobodnie poruszać się wśród trendów.

Barber to ciekawy przewodnik po najpopularniejszych rodzajach stylizacji włosów na przestrzeni dwudziestego wieku, pomagający w osiągnięciu wymarzonego wyglądu i fryzury od undercut przez afro i rockabilly po hipsterski look.

Skupia się na kulturze, modzie i wydarzeniach kulturalnych oraz prezentuje osobowości, które stały się inspiracją dla każdej z fryzur począwszy od lat 40. ubiegłego wieku. Zawiera wskazówki pozwalające na wykonanie fryzur oraz odpowiednie dopełnienie wizerunku.

Barber – zaproszenie do świata mężczyzn z pasją.

  • Irokez nie jest wymysłem angielskich punków z drugiej połowy XX wieku, był już noszony przez żołnierzy elitarnych amerykańskich jednostek podczas drugiej wojny światowej.
  • Artyści tacy jak Salvador Dali czy Jean Cocteau wyrażali siebie nie tylko poprzez sztukę, ale także przez rodzaj uczesania włosów czy zarost.
  • Gajusz Juliusz Cezar nie przez przypadek sczesywał włosy na czoło.
  • Rewolucjoniści Fidela Castro zaprzysięgli sobie, że nie będą się strzyc i golić do czasu pokonania reżimu Batisty, stąd nazwa „rewolucja brodaczy”.

Barber pokazuje, że świat facetów, choć specyficzny, jest barwny i że każdy z nas może w ciekawy sposób wyrazić siebie.

Możesz być, kim chcesz, a Twoja fryzura wyraża Ciebie i nikomu nic do tego.

Adam Szulc, fryzjer męski i golibroda