TRZYNAŚCIE POWODÓW – fenomen wydawniczy, który doczekal się serialu! – www.eopinier.pl = To co Was bawi !

TRZYNAŚCIE POWODÓW – fenomen wydawniczy, który doczekal się serialu!

28 marca trafi do księgarń powieść Trzynaście powodów Jaya Ashera. Netflix wyprodukował 13-odcinkowy serial na podstawie tej powieści, a REBIS proponuje Państwu tę wersję w okładce filmowej.

Trzynaście powodów to swoisty fenomen – od dziewięciu lat utrzymuje się na liście bestsellerów „New York Timesa“. W Stanach Zjednoczonych sprzedano 2,5 miliona egzemplarzy!

Nie można zatrzymać biegu wydarzeń. Nie możesz cofnąć czasu. Jedyny sposób, by odkryć tajemnicę…to nacisnąć „play”.

Clay Jensen wraca do domu ze szkoły i przed drzwiami znajduje dziwną paczkę. W środku jest kilka taśm magnetofonowych nagranych przez Hannah, koleżankę z klasy, która dwa tygodnie wcześniej popełniła samobójstwo. Dziewczyna wyjaśnia, że istnieje trzynaście powodów, dla których zdecydowała się odebrać sobie życie. Clay jest jednym z nich i jeśli wysłucha nagrania, dowie się dlaczego. Chłopak przez całą noc kluczy po mieście, a za przewodnika służy mu głos Hannah. Staje się świadkiem jej bólu i osamotnienia, a przy okazji poznaje prawdę o sobie i otaczających go ludziach, której nigdy nie chciał stawić czoła. Z przeraźliwą jasnością dociera do niego, że nie da się cofnąć przeszłości, podobnie jak nie da się powstrzymać przyszłości…

Jego powieści zostały przetłumaczone na 37 języków.