Ludzie,ludzie …Ewa Woydyłło – www.eopinier.pl = To co Was bawi !

Ludzie,ludzie …Ewa Woydyłło

Dlaczego bywamy kłótliwi, wścibscy i nieokrzesani?

Dlaczego tak trudno znosimy przywary innych ludzi?

Czy złych nawyków można się oduczyć?

Na te pytania odpowiada sławna psycholog, Ewa Woydyłło w swojej najnowszej, jubileuszowej książce Ludzie, ludzie… Tym razem, autorka stawia na różnorodność typów ludzkich i opowiada o rozmaitych postaciach zaczerpniętych z artykułów, psychologicznych i współczesnych badań – ale najwięcej z obserwacji życia codziennego.

Ewa Woydyłło po raz kolejny zaprasza do „pisanego gabinetu terapeutycznego”. Jako psycholog wierzy, że w ten sposób może pomóc swoim pacjentom, a także tym, którzy pozostają tylko czytelnikami.

Czytamy więc o ludziach emanujących złą energią, czyli wampirach energetycznych, o ludziach obsesyjnie gromadzących rzeczy, o nadpobudliwych, manipulantów i o kultywujących rozmaite tabu. A dalej o perfekcjonistach, krętaczach, nietaktownych, narcyzach, opowiadaczach, malkontentach i obrażalskich.

Ta książka, działa, jak zwierciadło, przed którym albo się uśmiechamy, albo wstydzimy. Możemy się też rozzłościć, zadumać, coś rozważyć i coś postanowić. Otwarta forma i dobra energia autorki – niestrudzenie przekonuje, że można się zmienić na każdym etapie życia.

 

Ludzie,ludzie …Ewa Woydyłło

Ogromną ilość zmartwień, a nawet tragedii sprowa­dzają na człowieka inni ludzie. Jak prawdziwa jest to obserwacja, zaświadczą nie tylko wszyscy psychote-rapeuci, ale również większość znających się na ży­ciu myślicieli.

Cóż, piekło zatem to inni, ale niebo też. W każdym razie jakieś niebo na ziemską miarę. Takie, z które­go udaje się czasami czerpać szczęście i radość ży­cia, a bywa, że także sens istnienia. A więc ludzie, ludzie…

Pisałam tę książkę, myśląc o kilku sprawach.

Po pierwsze: sama mam nieraz problemy z różnymi ludźmi.

Po drugie: ze mną ludzie czasem mają, mieli i na pewno będą mieć problemy.

Po trzecie: jestem  przekonana, że przyglądając się innym ludziom, porównując się z nimi –  można zobaczyć, jacy sami jesteśmy.

 Ewa Woydyłło

Ludzie,ludzie …Ewa Woydyłło

EWA  WOYDYŁŁO  jako psycholog zajmuje się leczeniem uzależnień w Ośrodku Terapii Uzależnień Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.  W ramach Fundacji im. Stefana Batorego kieruje Regionalnym Programem Przeciwdziałania Uzależnieniom. Jej dziełem jest rozpowszechnienie w Polsce leczenia według tzw. modelu Minnesota, opartego na filozofii  Anonimowych Alkoholików.

Autorka książek m.in.: Zaproszenie do życia; Wyzdrowieć z uzależnienia; Sekrety kobiet; My-rodzice dorosłych dzieci; W zgodzie ze sobą;  Podnieś głowę; Rak duszy. O alkoholizmie; Buty szczęścia; Bo jesteś człowiekiem; Dobra pamięć, zła pamięć.

KOMENTUJ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *