Absolutnie prawdziwy pamiętnik – Sherman Alexie 4 LIPCA – www.eopinier.pl = To co Was bawi !

Absolutnie prawdziwy pamiętnik – Sherman Alexie 4 LIPCA

Już 4 lipca premierę będzie miała jedna z najlepszych powieści młodzieżowych XXI wieku według American Library Association oraz bestsellera według „New York Timesa”. „Absolutnie prawdziwy pamiętnik” Shermana Alexiego to opowieść o Juniorze i jego zmaganiach z niebanalnymi problemami życia codziennego. Pamiętnik w jego wykonaniu staje się uniwersalną kroniką dorastania chłopca. Książka jest niewątpliwie dziełem stawiającym autora na piedestale mistrzów literatury młodzieżowej.

Błyskotliwa opowieść o dojrzewaniu i sile przyjaźni, która zręcznie przeplata zabawne treści z odrobiną zadumy nad ludzkim losem

Nastoletni Arnold Spirit wiedzie nudne życie w zabiedzonym rezerwacie Indian Spokane, rysując karykatury, dowcipne historyjki komiksowe i wspólnie ze swoim rówieśnikiem, przyjacielem o imieniu Rowdy, komentuje prześmiewczo codzienne sprawy. Kiedy jeden z nauczycieli namawia Arnolda, aby koniecznie zaczął dążyć do lepszej przyszłości i uciekł od otaczającej go beznadziei, Arnold przenosi się do szkoły w mieście i natychmiast staje się wyrzutkiem we własnej społeczności oraz dziwadłem wśród nowych znajomych.
Arnold przeżywa typowe rozterki nastolatka, czasami odnosi triumfy, kiedy indziej zaś ponosi porażki, a jego pamiętnik staje się uniwersalną kroniką dorastania chłopca, który próbuje przeciwstawić się losowi.

Jedna z najlepszych powieści młodzieżowych XXI wieku wg „Time’a”, „Glamour”, Amazon, Buzzfeed, NPR, użytkowników portalu Goodreads i wielu innych.

Tytuł oryginału: The Absolutely True Diary of a Part-Time Indian
Przekład: Piotr Kuś
Liczba stron: 320
Format: 135×205 mm
Wydanie: I
Seria: –
Oprawa: miękka
Gatunek: powieść obyczajowa\młodzieżowa
ISBN: 978-83-7785-991-9
EAN: 9788377859919