ZESTAWIENIE ZAPOWIEDZI WYDAWNICTWA ALBATROS KWIECIEŃ 2016 – www.eopinier.pl = To co Was bawi !

ZESTAWIENIE ZAPOWIEDZI WYDAWNICTWA ALBATROS KWIECIEŃ 2016

DOM NA WZGÓRZU (THE HOUSE ON COLD HILL)
Peter James

Tłumaczenie: Robert Waliś
Cena: 34,90
Data wydania: 13 kwietnia 2016

MISTRZOWSKIE POŁĄCZNIE KRYMINAŁU Z GOTYCKĄ GHOST STORY
Przeprowadzka z centrum Brighton na prowincję, to poważne przedsięwzięcie i wyzwanie dla trzyosobowej rodziny. Jednak Cold Hill House – ogromna, zrujnowana georgiańska posiadłość, budzi w Olliem niesamowitą ekscytację. Jeszcze nie wie, czy podoła finansowo temu wyzwaniu, ale od dziecka marzył o tym, by zamieszkać na wsi, a rezydencja wydaje mu się idealnym miejscem dla kochającej kontakt z naturą córki. Posiadłość jest inwestycją, która ma generować zyski i być bazą dla jego nowej firmy projektującej strony internetowe. Jego żona, Caro, podchodzi do tego mniej optymistycznie, a dwunastoletnia Jade nie jest zadowolona z rozstania z przyjaciółmi. Już po kilku dniach od przenosin, staje się jasne, że Harcourtowie nie są jedynymi mieszkańcami Cold Hill House. Gdy dom zwraca się przeciwko nim, nie pozostaje im nic innego, jak pogrążyć się w jego mrocznej historii…
„MÓWILI, ŻE MARTWI NIE MOGĄ CIĘ SKRZYWDZIĆ… MYLILI SIĘ…”
NOCNY FILM (NIGHT MOVIE)
Marisha Pessl
tłumaczenie: Rafał Lisowski
cena: 41,90 zł
DATA WYDANIA: 13 kwietnia 2016

GENIALNY, PORYWAJĄCY, ZAPIERAJACY DECH W PIERSIACH THRILLER AUTORKI WYBRANYCH ZAGADNIEŃ Z FIZYKI KATASTROF

Historia dziennikarza ogarniętego obsesją na punkcie zagadkowego zabójstwa córki filmowego geniusza żyjącego od lat w nieznanym odosobnieniu.
W wilgotną październikową noc w opuszczonym magazynie na dolnym Manhattanie zostaje odnalezione ciało pięknej młodej Ashley Codovy. Choć jej śmierć zostaje z miejsca uznana za samobójstwo, doświadczony detektyw śledczy Scott McGrath podejrzewa inną przyczynę zgonu. Badając dziwne okoliczności śmierci dziewczyny i próbując dowiedzieć się czegoś o jej życiu, McGrath staje twarzą w twarz z dziedzictwem jej ojca – Stanislasa Cordovy, legendarnego otoczonego aurą tajemnicy, reżysera kultowych horrorów, którego nikt nie widział od ponad trzydziestu lat. Choć o filmach Cordovy napisano wiele, jego samego zawsze skrywał cień. W opinii dziennikarza kolejna śmierć w tej przeklętej rodzinie nie jest przypadkiem. Wiedziony ciekawością, potrzebą poznania prawdy, ale także zemsty McGrath pogrąża się coraz bardziej w niesamowitym, hipnotyzującym świecie wykreowanym przez diabolicznego reżysera. Ostatnim razem, gdy był blisko zdemaskowania Cordovy, utracił rodzinę i pracę. Teraz ryzykuje znacznie więcej
Książka przypadnie do gustu wielbicielom prozy Stephena Kinga, Gillian Flynn i Stiega Larssona oraz… kinomanom.
SZÓSTA APOKALIPSA (THE SIXTH EXCTINCTION)
James Rollins
Tłumaczenie: Jerzy Żebrowki
Cena: 38,00
Data wydania: 13 kwietnia 2016

Najnowsza powieść z cyklu SIGMA FORCE.
Odległa wojskowa stacja badawcza wysyła rozpaczliwy sygnał, zakończony rozpaczliwym żądaniem: „Zabijcie nas wszystkich!”. Z sąsiedniej bazy wyrusza ekspedycja ratunkowa, która stwierdza na miejscu nie tylko śmierć całego personelu stacji, ale zagładę każdego żywego organizmu w promieniu osiemdziesięciu kilometrów. Teren jest całkowicie wyjałowiony, a tajemnicza zaraza wciąż się rozprzestrzenia.
Komandor Grey Pearce i jego oddział Sigma muszą unieszkodliwić zagrożenie, którego źródła tkwią w zamierzchłych czasach, gdy Antarktyda była zielona, a życie na ziemi wciąż balansowało na ostrzu noża. Podążając za wskazówkami na starej mapie z bilioteki aleksandryjskiej, oddział Sigma odkryje zagadkę lodowego kontynentu i tajemniczej formy życia ukrytej pod śniegiem. Stawką w tej misji jest przetrwanie rodzaju ludzkiego.
James Rollins jest jednym z najpopularniejszych autorów powieści sensacyjno-przygodowych, porównywanym z Kenem Folletem, Clivem Cusslerem i Wilburem Smithem. W jego książkach do starcia dobra ze złem dochodzi w malowniczych, odległych zakątkach świata, a zapierająca dech w piersiach akcja nieubłaganie wiedzie bohaterów do rozwiązywania kolejnych archeologicznych i historycznych zagadek.
Nikt, absolutnie nikt – mówię to śmiertelnie poważnie –
nie pisze takich historii lepiej niż Rollins!
Lee Child
15 czerwca 2016 ukaże się „Niewinna krew”, druga, po „Ewangelii krwi”, część z cyklu Zakon sangwinistów, pisanego wspólnie z Rebeccą Cantrell.
A 26 października 2016 najnowszy tom cyklu Sigma Force „Labirynt kości”.
TWARZĄ W TWARZ / OPOWIADANIA (FaceOff)
David Baldacci (redakcja)
Tłumaczenie: Lech Z. Żołędziowski
Cena: 41,90
Data wydania: 20 kwietnia 2016

W wyniku bezprecedensowej współpracy dwudziestu trzech bestsellerowych autorów thrillerów, bohaterowie ich książek − wśród nich ikoniczne postaci współczesnego kryminału Harry Bosch, Jack Reacher, Lincoln Rhyme i John Rebus − połączeni zostali w pary i po raz pierwszy spotkali się na kartach opowiadań, zebranych w jedynej w swoim rodzaju antologii pod redakcją Davida Baldacciego, sygnowanej znakiem jakości Międzynarodowego Stowarzyszenia Autorów Thrillerów (ITW − International Thriller Writers ).
W tomie znajdziemy m.in. opowiadania duetów: Dennis Lehane i Michael Connelly, Ian Rankin i Peter James, Lee Child i Joseph Finder czy Steve Berry i James Rollins. Gratka dla fanów wielu kryminalnych serii literackich, unikatowe pomysły fabularne, które wprawią w osłupienie niejednego fana gatunku.
ZNIKNĘLI NA ZAWSZE / NEVER COMING BACK
Tim Weaver
Tłumaczenie: Jan Kruk
Cena: 36,90
Data wydania: 20 kwietnia 2016

CZWARTA POWIEŚĆ CYKLU Z DETEKTYWEM DAVIDEM RAKEREM
Po ostatniej sprawie, w której omal nie zginął, David Raker – prywatny detektyw, spec od szukania zaginionych – przenosi się na angielską wieś i myśli o zmianie zawodu. Kiedy jednak o pomoc zwraca się do niego Emily, była sympatia sprzed lat, Raker nie może jej odmówić.
Sprawa jest wielce nietypowa – cała czteroosobowa rodzina zniknęła nagle, w trakcie szykowania kolacji blisko rok temu, i wszelki ślad po niej zaginął. Raker szybko ustala, że ma to związek z tajemniczą fotografią i że wszyscy, którzy ją widzieli, giną w podejrzanych okolicznościach.
W tym samym czasie na miejscową plażę morze wyrzuca zamrożone zwłoki starca. Czy mają one coś wspólnego z zaginięciem rodziny? Śledztwa nie ułatwia fakt, że przeciwnicy Rakera najwyraźniej mają w kieszeni policję po obu stronach Atlantyku.
Tropy wiodą Rakera z deszczowego południowego Devonu do skwarnego Las Vegas i każą mu się cofnąć do najczarniejszych kart drugiej wojny światowej. Do karty – a raczej fotografii – tak czarnej, że pewni ludzie są gotowi zabijać bez końca, byleby nie wyszły na jaw ich brudne sprawki z przeszłości.
SAMOTNY WILK(THE ROGUE LAWYER)
John Grisham

Tłumaczenie: Anna Dobrzańska
Cena: 38,00
Data wydania: 27 kwietnia 2016

MISTRZ THRILLERA PRAWNICZEGO W NAJWYŻSZEJ FORMIE:
TRZYDZIESTA POWIEŚĆ W BLISKO TRZYDZIESTOLETNIEJ KARIERZE PISARSKIEJ JOHNA GRISHAMA!
Sebastian Rudd nie jest typowym prawnikiem. Rolę jego biura pełni kuloodporna furgonetka z dostępem do bezprzewodowego internetu, wyposażona w barek, małą lodówkę, wygodne skórzane fotele, broń ukrytą w schowku i solidnie uzbrojonego kierowcę. Nie ma firmy, partnerów, współpracowników i tylko jednego podwładnego, który pełni funkcję kierowcy, ochroniarza, urzędnika sądowego i powiernika. Mieszka samotnie w małym, ale niezwykle bezpiecznym mieszkaniu na ostatnim piętrze, którego głównym meblem jest zabytkowy stół bilardowy. Popija burbona i nosi broń.
Sebastian broni tych, których inni prawnicy omijają szerokim łukiem. Dlaczego właśnie ich? Ponieważ uważa, że każdy ma prawo do sprawiedliwego procesu, nawet jeśli on sam musi grać nieczysto, by osiągnąć ten cel. Równie mocno jak niesprawiedliwości, nie znosi firm ubezpieczeniowych, banków i korporacji. Nie ufa władzy, choć w jakimś sensie ją reprezentuje.
SEBASTIAN RUDD TO JEDNA Z NAJBARWNIEJSZYCH, NAJBARDZIEJ WYRAZISTYCH I JEDNOCZEŚNIE KONTROWERSYJNYCH POSTACI
WYKREOWANYCH PRZEZ JOHNA GRISHAMA. AUTOR NIE STARZEJE SIĘ I NIE TRACI „PAZURA”, MIMO OGROMNEGO DOROBKU LITERACKIEGO I SUKCESÓW. JEGO NOWY BOHATER JEST BARDZO NOWOCZESNY, BLISKI JACKOWI REACHEROWI, CHARAKTEREM I METODAMI DZIAŁANIA.
WZNOWIENIE z nową szatą graficzną
REBEKA (REBECCA)
Daphne Du Maurier
Tłumaczenie: Eleonora Romanowicz-Podoska
Cena: 35,90
Data wznowienia: 22 kwietnia 2016
PROZA LITERACKA/KLASYKA LITERATURY

NAJSŁYNNIEJSZA POWIEŚĆ ANGIELSKIEJ MISTRZYNI ROMANSU PSYCHOLOGICZNEGO, KTÓRA DOCZEKAŁA SIĘ LICZNYCH ADAPTACJI FILMOWYCH (m.in. film w reżyserii Alfreda Hitchcocka z 1940 roku z gwiazdorską obsadą) , TEATRALNYCH I TELEWIZYJNYCH
Uboga dziewczyna, pracując jako dama do towarzystwa bogatej Amerykanki, pani van Hopper, trafia do Monte Carlo, gdzie poznaje bogatego wdowca Maxima de Wintera. Po krótkiej znajomości poślubia go i zamieszkuje w jego angielskiej posiadłości Manderley.
Przybywszy do Manderley nowa pani de Winter czuje się przytłoczona przepychem posiadłości i wspomnieniami o pierwszej żonie Maxima, Rebece, która choć zginęła w wypadku na morzu, wciąż żyje w pamięci domowników i gości Manderley. Szczególnie pieczołowicie pamięć o Rebece pielęgnuje gospodyni, pani Danvers, uwielbiająca zmarłą panią de Winter i wykorzystująca każdą okazję, by wytknąć nieśmiałej nowicjuszce, jak pod każdym względem doskonała była jej poprzedniczka.
Stopniowo druga pani de Winter dochodzi do wniosku, że jej mąż musi wciąż darzyć uczuciem idealną Rebekę, nie zaś ją… Wplątana w kryminalną intrygę bohaterka, musi się zmierzyć z przerażającymi wydarzeniami i pokonać własny strach. Powieść jest historią wielkiej nienawiści i wielkiej miłości, przedstawioną w pełnej grozy stylistyce romansu gotyckiego.
KSIĄŻKA UKAZAŁA SIĘ W ROKU 1938
I DO DZIŚ CIESZY SIĘ NIESŁABNĄCYM POWODZENIEM

KOZIOŁ OFIARNY(THE SCAPEGOAT)
Daphne Du Maurier
24 lutego 2016
PROZA LITERACKA/KLASYKA LITERATURY
John, wykładowca historii, ma poczucie jałowości swojego życia. Wyrusza więc do Francji, by zebrać materiały na zajęcia i jednocześnie spróbować odnaleźć samego siebie. W trakcie podróży, na stacji kolejowej w małym prowincjonalnym miasteczku, spotyka swojego sobowtóra. Mężczyźni zafascynowani tym spotkaniem postanawiają zjeść razem kolację. Następnego dnia John budzi się w pokoju hotelowym w piżamie swojego niedawnego towarzysza. Okazuje się, że ten skradł mu nie tylko ubranie, ale i tożsamość. Niebawem do hotelu przyjeżdża służący hrabiego i nie zważając na wyjaśnienia i protesty Johna zabiera go do zamku Saint Gilles.
Zamiana ról niesie ze sobą szereg nieprzewidzianych konsekwencji. John zmuszony jest odegrać rolę hrabiego Jeana de Gué, czyli pana na zamku, głowę rodziny, właściciela rodzinnego biznesu, męża… i kochanka. Staje w obliczu rodziny hrabiego: despotycznej matki morfinistki, nieszczęśliwej ciężarnej żony, nadwrażliwej córki, siostry dewotki, która od lat się do niego nie odzywa, sfrustrowanego brata i jego żony. Zostaje wplątany w nękające rodzinę problemy i konflikty, musi stawić czoło jej trudnej sytuacji finansowej. Odkrywa również mroczny sekret Jeana de Gué. Sytuacja się komplikuje, gdy hrabia ma odziedziczyć olbrzymi majątek…