TRENUJ MYŚLENIE! GIMNASTYKUJ UMYSŁ! – www.eopinier.pl = To co Was bawi !

TRENUJ MYŚLENIE! GIMNASTYKUJ UMYSŁ!

Ulotka_rewers_podglad

Ian Stewart
Księga matematycznych tajemnic
przeł. Agnieszka Sobolewska
premiera: 9 września

Po bestsellerowej serii „Gabinet matematycznych zagadek” przyszedł czas na „księgę” z łamigłówkami, anegdotami i ciekawostkami ze świata matematyki. Uznany brytyjski matematyk, Ian Stewart (znany choćby z napisanej wspólnie z Terry’m Pratchettem Nauki Świata Dysku) w przystępny, bardzo ciekawy i nierzadko zabawny sposób opowiada o dziedzinie, która zdaje się być niezbadaną tajemnicą. W tym tomie waszym przewodnikiem po fascynującym świecie matematyki będzie niezbyt genialny detektyw Hemlock Soames i jego pomocnik doktor John Watsup!
Przygotujcie się na sporą dawkę ożywczej gimnastyki dla szarych komórek i świetną zabawę. Dowiecie się m.in. jaki kształt ma skórka pomarańczy, dlaczego urodziny są zdrowe, co to są liczby narcystyczne i… jak wygrać na loterii.

Ian Stewart – jeden z najbardziej znanych brytyjskich matematyków. Został odznaczony Medalem im. Michaela Faradaya przez Towarzystwo Królewskie w Londynie za rozwijanie zainteresowania naukami ścisłymi w społeczeństwie. Napisał wiele książek popularnonaukowych, m.in. Czy Bóg gra w kości?, Krowy w labiryncie, a także, wspólnie z Terry’m Pratchettem, Naukę Świata Dysku.
Dziełem jego życia są jednak przede wszystkim kolejne tomy „matematycznych zagadek”, zbierające ciekawostki, anegdoty, gry i łamigłówki, które Stewart spisywał skrupulatnie od czternastego roku życia.