MAGISTERIUM I: PRÓBA ŻELAZA Cassandra Clare, Holly Black 6 maja 2015 – www.eopinier.pl = To co Was bawi !

MAGISTERIUM I: PRÓBA ŻELAZA Cassandra Clare, Holly Black 6 maja 2015

PRZYJACIELE I WROGOWIE – GROZA I MAGIA – ŻYCIE I ŚMIERĆ

Większość dzieciaków zrobiłaby wszystko, żeby zdać ten egzamin – Próbę Żelaza.
Ale nie Callum Hunt. On chce oblać. Ojciec przez całe życie przestrzegał go, żeby trzymał się od magii z daleka.
Kiedy mimo swoich starań Call przechodzi Próbę Żelaza i dostaje się do Magisterium, wie, że to nie skończy się dla niego dobrze. I bardzo się stara, żeby go wyrzucono. Nie jest to jednak takie łatwe.
Podziemna siedziba Magisterium to miejsce mroczne, a jednocześnie fascynujące. Miejsce, gdzie splątane więzy połączą jego przeszłość z przyszłością.
Próba Żelaza to tylko początek. Najważniejsza próba dopiero nadejdzie.

CASSANDRA CLARE & HOLLY BLACK

Poznały się przed dziesięciu laty podczas pierwszego spotkania autorskiego Holly. Od tamtej pory zdążyły zostać serdecznymi przyjaciółkami, a połączyła je (między innymi) miłość do fantastyki – od rozległych krajobrazów Władcy Pierścieni, przez mroczne opowieści o Batmanie i Gotham, po klasyczne epopeje ze świata magii i miecza oraz Gwiezdne wojny.
Postanowiły wspólnie napisać opowieść o bohaterach i złoczyńcach, dobru i złu oraz o przeznaczeniu do wielkości – także tej niechcianej. I tak powstało Magisterium.
Holly jest współtwórczynią serii Kroniki Spiderwick i laureatką nagrody Newbery Honor za powieść Doll Bones. Cassie napisała kilka popularnych serii dla młodzieży, miedzy innymi Dary Anioła oraz Diabelskie Maszyny. Obie mieszkają w zachodnim Massachusetts, dziesięć minut drogi od siebie. Magisterium to ich pierwsza wspólnie napisana seria książek, zaplanowana na pięć tomów.

KOMENTUJ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *